יום חמישי, 27 ביוני 2019, כ"ד סיון ה' תשע"ט
לפרסום חייגו: 058-4337220

ספורט בצפונט

ספורט בכפר יונה והסביבה

מנמיך ציפיות

איזי שרצקי החליט לצמצם באופן משמעותי את תקציב קבוצת הבוגרים של איתוראן קרית שמונה, בעקבות האכזבה מהישגי הקבוצה בעונה הנוכחית.

פורסם בתאריך:


במדור הספורט של YNET פורסם שאיזי שרצקי מתכוון לצמצם באופן משמעותי את תקציבה של קבוצת הבוגרים של איתוראן קרית שמונה. אחרי ששרצקי העמיד השנה תקציב חסר תקדים של 30 מיליון שקלים, הוא החליט לא לשפוך כספים על שחקני רכש יקרים, ולהתבסס בעיקר על צעירים שגדלו במועדון.

קרית שמונה ממוקמת כיום במקום ה-9 בליגת העל. בהתחשב בכך שמדובר בקבוצה מקצה הפריפריה, עם קהל אוהדים קטן מאוד, זה יכול להיחשב למקום מכובד. אבל שרצקי כנראה מתגעגע לשנים שבהם קרית שמונה היתה בין המובילות בליגת העל, וגם לקחה אליפות, ולכן הוא מאוכזב.

התוצאות של קבוצת איתוראן השנה מוכיחות שתקציב גדול לא מבטיח בהכרח הצלחה ספורטיבית. גם מאמן טוב הוא עדיין לא ערובה להצלחה. קבוצה יכולה להצליח כאשר הרבה דברים מתחברים ביחד.

בעבר איזי ידע להוציא מים מהסלע, לבחור את השחקנים הנכונים ואת המאמן שמתאים לסגל, ואם תקציב יחסית לא גדול, הוא הגיע להישגים מרשימים. אבל עם הזמן משהו כנראה אבד בדרך. זה דומה במובן מסוים למה שקרה ליענקל'ה שחר במכבי חיפה

מכבי חיפה היתה סיפור הצלחה במשך שנים רבות תחת הנהגתו של שחר. בשנים האחרונות היא מתקשה. זה אותו יענקל'ה שחר שידע לקחת אליפויות, זו אותה חיפה עם קהל גדול, ויותר מכך, כיום המועדון נהנה מהאיצטדיון היפה והמושקע ביותר במדינה, ולמרות זאת מכבי חיפה מגמגמת כבר כמה שנים.

יכול להיות ששרצקי צודק, שצריך לוותר על שאיפות להתברג ברביעיה הראשונה. ללכת על תקציב שפוי, ולנסות לבנות קבוצה מלמטה. הוא צריך להיות גם קצת יותר צנוע, ולתת קצת יותר קרדיט למאמן שעובד תחתיו.

הפיטורים של בני בן זקן היו אולי השגיאה הגדולה ביותר של שרצקי בשנים האחרונות. שרצקי רצה לכפות על בן זקן שילוב שחקנים בהרכב, ובן זקן סבר שהם אינם בכושר המתאים. בן זקן פוטר, והצלחתו השנה בבית"ר ירושלים ממחישה שיתכן ופיטוריו היו מעשה נמהר ולא ממש נבון מצידו של שרצקי.

על פי הפרסום ב- YNET  חיים סילבס ימשיך בעמדת המאמן בשנה הבאה. זה אולי צעד נכון מצידו של שרצקי. לפעמים המשכיות יכולה להניב תוצאות. סילבס כבר מכיר את המועדון, הוא התחיל תהליך, וייתכן שבשנה הבאה הוא יקצור את הפירות, למרות שהתקציב שעומד לרשותו יהיה קטן יותר.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: