יום שישי, 29 במאי 2020, ו' סיון ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

ספורט בצפונט

ספורט בכפר יונה והסביבה

שמו את חצור על המפה!

אלון סרור, ממועדון אמנויות הלחימה בחצור הגלילית, זכה בפעם השלישית ברציפות באליפות העולם לנוער באיגרוף תאילנדי. איתו זכו גם קרין גלזמן במדליית כסף, ואורי שלזינגר במדליית ארד. למרות ההישגים המרשימים, המועצה בחצור לא מקצה אפילו שקל אחד לתמיכה באלופים האלה, והם נאלצו לצאת לתחרות בתאילנד בלי המאמן

פורסם בתאריך:


שלושה ספורטאים צעירים, מהמרכז לאמנויות לחימה בחצור הגלילית, זכו במדליות באליפות העולם לנוער באגרוף תאילנדי שנערכה בפתאיה בתאילנד.

אלון סרור מצפת, זכה בפעם השלישית ברצף במדליית זהב, קארין גלזמן מחצור הגלילית זכתה במדליית כסף, ואורי שלזינגר מראש פינה זכה במדליית ארד. שלושת הספורטאים האלה מתאמנים בהדרכת פול בנג'מין, במרכז לאומניות הלחימה שהוא הקים בחצור הגלילית.

לאחר הזכייה שלו בפעם השלישית באליפות העולם, התראיין אלון סרור ברדיו קול רגע, וסיפר על חוויותיו מהתחרות. הוא התמודד מול יריבים מאוזבקיסטן וקזחסטן. הקרב בגמר היה צמוד, אך אלון גבר על יריבו וזכה במדלית הזהב.

את הקרדיט להצלחה הזו זוקף סרור למאמן שלו, פול בנג'מין. "הכל בזכותו", הדגיש סרור, שמתאמן תחת הדרכתו של בנג'מין מגיל 12. כיום הוא תלמיד כיתה י"ב, והוא לקראת המעבר מהנוער לבוגרים, שזה מעבר לא קל בכלל. אבל לסרור יש כנראה את התכונות של אלוף, והוא רק בתחילת הדרך.

"זה הכל ביחד", הוא אומר, כאשר הוא מנסה להסביר מה הסוד שלו. "זה הנחישות, האימונים, ההכנה המנטלית לקראת התחרות, ההשקעה לא רק באימונים במכון, אלא גם בבית, גם כשאין כוח, להתעקש ולצאת לריצה ולעשות את האימון האישי".

למרות ההישג הבלתי נתפס, אלון סרור לא זוכה לשום תמיכה כספית, את ההוצאות על הטיסות והשהיה בתאילנד הוריו מימנו מכספם, וכך היה גם לגבי חבריו קרין גלזמן ואורי שלזינגר. האלופים מחצור הגלילית נסעו לתחרות בלי המאמן, פול בנג'מין, בגלל היעדר תמיכה כספית, לא מהמועצה המקומית, ולא משום גוף אחר.

כאמור, בלי המאמן פול בנג'מין, כל זה לא היה קורה. הוא נותן את הנשמה, הרבה מעבר למה שתפקידו מחייב.  "מנהל המתנ"ס הקודם, גילי פורת, עזר לי", מספר בנג'מין. "הוא זרם עם החלום שלנו. כיום מתאמנים במועדון  90 ילדים ובני נוער. מתוכם התגבשה נבחרת של 11 מתחרים.

"הם מתאמנים פעמיים בשבוע במסגרת המועדון, ועוד פעמיים בשבוע הם עושים אימונים אישיים בבית, שהם בעיקר אימוני כושר. אלן סרור, הוא באמת משהו מיוחד. הוא גר בצפת, ורץ שם את כל העליות. הייתי צריך להתווכח איתו שיתאמן רק שש פעמים בשבוע ולא שבע.

"התחרות בתאילנד היתה קשה. היו לו יריבים חזקים, אבל הוא הוכיח שוב שיש בו את התכונות של אלוף אמיתי. חבל מאוד שלא יכולתי להיות שם לצידו, ולצידם של חבריו, קרין גלזמן ואורי שלזינגר, לצערי אין לי אפשרות כלכלית להצטרף אליהם".

המועצה בחצור הגלילית לא מתקצבת את נבחרת האיגרוף התאילנדי, למרות ההישגים המרשימים שלהם. כנגד המדיניות הזו יוצא חבר המועצה גילי ברמי, שאומר: "לכדורגל מקצים 420 אלף שקלים, לקבוצה שמשחקת בליגה ג'. כאן יש לנו אלופי עולם, והם לא מקבלים אפילו אגורה שחוקה".

"אני צועק כבר שלוש שנים, תנו תקציב גם לאיגרוף התאילנדי. לא יתכן שספורטאים יוצאים לתחרות בלי המאמן שלהם. הוא מאמן חלק מהזמן בהתנדבות, זה פשוט בלתי מתקבל על הדעת".

והנה מה שאומר ראש המועצה, שמעון סוויסה, בעניין זה: "מועדון אומנויות הלחימה נפתח כמרכז פרטי שמקבל מאיתנו אכסניה. המקום שניתן לו שווה הרבה מאוד כסף, ככלל, ככל אגודה עליו לפנות לאיגוד שלהם, ודרכם לקבל תקציבים, שמיועדים לאגודת ספורט".

המאמן, פול בנג'מין, מתקומם כנגד הדברים האלה. "מה שראש המועצה אומר פשוט לא נכון", הוא מבהיר. "זה לא מועדון פרטי. ההורים של הילדים שמתאמנים בו משלמים למתנ"ס כמו בכל חוג אחר, ורק חלק מהכסף הזה משולם לי, כך שזה מכסה את ההוצאות של המתנ"ס על הניהול והתקורות.

"מעבר לכך, אני הוצאתי 3,000 שקלים מכיסי הפרטי, כדי לשפץ ולהתאים את המבנה שבו אנו מתאמנים, לצרכים שלנו. חלק מהאימונים אני מעביר בהתנדבות, אז איך אפשר לומר שהמועצה משקיעה כאן כספים?"

הבעיה העיקרית של האיגרוף התאילנדי היא שענף זה עדיין לא מוכר כספורט אולימפי, לכן הוא גם לא מתוקצב על ידי הוועד האולימפי הישראלי, ואין לו תמיכה כמו שיש לענף הג'ודו למשל.

כבר הרבה זמן מדברים על זה שהענף יהפוך לאולימפי, ואולי זה יקרה לקראת האולימפיאדה בשנת 2020, אבל זה כלל לא בטוח. כשאין כסף מהוועד האולימפי וגם לא מהמועצה המקומית בחצור, הדרך היחידה לעזור היא באמצעות מתן חסות של אנשי עסקים.

"אני בהחלט מתכוון לפעול בכיוון הזה", אומר גילי ברמי. "יש כאן מועדון עם הישגים יוצאים מהכלל. הספורטאים האלה מייצגים את מדינת ישראל. ההמנון של מדינת ישראל הושמע בפעם השלישית ברציפות באליפות העולם לנוער.

 "זה הישג חסר תקדים, ולכן אני קורא לאנשי העסקים בגליל העליון, בואו תצטרפו ותנו חסות ותמיכה כספית למועדון בחצור ולספורטאים שמביאים לנו הישגים וכבוד. אסור שיקרה שוב המצב שבו שהם נוסעים לתחרות בלי המאמן שלהם".

 

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: