יום רביעי, 03 ביוני 2020, י"א סיון ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

חינוך וקהילה בצפונט

חינוך קהילה

"באחריותנו לשמור על הזיכרון"

בטקס יום השואה שנערך אתמול בקרית שמונה, התייחס ראש העיר, אביחי שטרן, לפיגוע בסן דייגו ולהתגברות התקריות האנטישמיות ברחבי העולם

פורסם בתאריך:


מאות מתושבי קריית שמונה השתתפו אמש בטקס יום השואה העירוני שאירגנו עיריית קריית שמונה והחברה למתנ"סים בעיר.

בני נוער מארגוני הנוער בקריית שמונה הובילו את הטקס יחד עם חבורות הזמר הצעירות והבוגרות של קריית שמונה, בניהולה של אולגה לוי. קדמה לטקס המרכזי פעילות של מעגלי שיח בהשתתפות מאות בני נוער ותושבים.

ראש העיר עו"ד אביחי שטרן אמר בטקס: "מזימתה של המפלצת הנאצית שביקשה למחוק את העם היהודי לא צלחה. עובדה – אנחנו כאן - ונישאר כאן לעולם".

ראש העיר התייחס בנאומו גם לפיגוע בבית כנסת בסן דייגו בסוף השבוע האחרון: "74 שנים אחרי - והאנטישמיות עדיין משתוללת בעולם.

האנטישמיות היא תופעה היסטורית עתיקת יומין. אבל אם מישהו חשב שאחר זוועות השואה תופעה ממארת זו תיעלם מעולמנו, הרי היום ברור לצערנו שהוא טעה. תראו מה קרה רק השבוע בדמוקרטיה הגדולה בעולם – בארצות הברית - ידידתנו ובת בריתנו.

ההסתה נגד בני עמנו גרמה לצעיר אמריקאי לבצע פיגוע נפשע בבית כנסת בסן דייגו, בו התפלל בין השאר, בזמן הפיגוע, תושב קריית שמונה שמעון אבוטבול שנסע לבקר את משפחתו ולשמחתנו ניצל בנס ואף העניק טיפול רפואי ראשוני לנפגעים".

בסיום דבריו ביקש ראש העיר להודות לבני הנוער בקריית שמונה ולברך את הניצולים ומשפחותיהם. "אני גאה בבני הנוער שלנו על הרצון ללמוד ולחקור על אודות השואה. רבים מתלמידי התיכון בקריית שמונה השתתפו השנה במסע לפולין. שמחתי לשמוע כי בימים אלה מוצגת בבית הספר דרכא דנציגר תערוכת צילומים מהמסע המרגש והעוצמתי בפולין.

"בתוכנו חיים עשרות ניצולי שואה ומאות בני משפחה של ניצולים. בשמם של תושבי העיר אני פונה אליכם ניצולים יקרים ואומר לכם: תודה על האמונה, תודה על ההקרבה, תודה על התושייה, תודה על הניצחון. נזכור את הנספים, נבטיח את החיים".

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: