יום ראשון, 21 באפריל 2019, ט"ז ניסן ה' תשע"ט
לפרסום חייגו: 058-4337220

חינוך וקהילה בצפונט

חינוך קהילה

בית ספר זיו, יש דבר כזה

במרכז הרפואי זיו פועל בית ספר לתלמידים המאושפזים שם. כך הם יכולים להמשיך בשגרת לימודים עד כמה שהדבר ניתן, והחזרה לאחר האישפוז לבית הספר הופכת לקלה יותר.

פורסם בתאריך:


שנת הלימודים נפתחה. שני מיליון תלמידים התייצבו אתמול ליום הראשון ללימודים, אם מאות תלמידים המאושפזים בבתי חולים ברחבי הארץ, לא יכלו לעשות זאת עקב מחלתם. ביניהם כמה  אך עשרות ילדים המאושפזים ובמרכז הרפואי זיו בצפת.

עדן רייטיך, בת 14 וחודשיים, עולה לכיתה ט' בביה"ס כרמים בכרמיאל, מאושפזת במחלקת הילדים במרכז הרפואי זיו, התכוננה בהתרגשות עם חברותיה לקראת האחד בספטמבר, כשהחליטו כל החברות לשזור שערותיהן בהמון צמות לקראת היום הגדול והמרגש של תחילת שנת הלימודים.

אולם אז עדן חשה ברע והובהלה למרכז הרפואי זיו בצפת שם נקבע, כי עליה לעבור ניתוח. "בדיוק עכשיו פרקתי את הצמות מהשיער והתחלתי בצום והכנות לקראת הניתוח", אומרת עדן.

"אני לא מאמינה שאפסיד הרבה חומר לימודי במהלך הימים הראשונים של תחילת השנה, אבל מתכוונת להשלים את כל מה שאפספס בכיתה עד השבוע הבא. לא מפריע לי להפסיד ימי לימודים, אני אשלים הכל. זה רק היום הראשון החגיגי, שתכננתי עם החברות. אני בהחלט רוצה כבר להגיע בחזרה הביתה וללימודים".

ז'ואן ספדי, בת 15, עולה לכיתה י' בביה"ס התיכון במג'דל שאמס, מאושפזת כבר יותר משבועיים במחלקת הילדים במרכז הרפואי זיו בצפת, מחלימה לאחר ניתוח אומרת, כי היא עצובה להפסיד את היום הראשון של הלימודים, כי יש בו פעילות מיוחדת והוא אינו דומה ליום לימודים רגיל.

"קבלתי כבר מהבוקר, המון הודעות מהחברים ותמונות מהיום הראשון ללימודים. אין ירידה בכמות הווטסאפים שנשלחו אלי ביום הראשון ללימודים, לעומת השבועות הקודמים בהם היו כולם בחופש. סימן שעדיין לא התחילו הלימודים הרציניים. אני מקווה לא להפסיד הרבה לימודים ולהיות בבית ובבית הספר בהקדם", אומרת ז'ואן וצוחקת.

במחלקת הילדים במרכז הרפואי זיו בצפת, פועל האגף החינוכי של בית הספר זיו. צוות המורות של ביה"ס זיו מלווה את הילדים ובני הנוער המאושפזים במחלקה, מאפשר למידה ויצירה לצד המחלה, תוך מתן עידוד לחלקים הבריאים. הצוות משלב בעבודתו אמצעים מגוונים המוכרים לילדים מסביבתם הטבעית, כמו: מחשבים, יצירה ואמנות, משחקים, מוזיקה וכל דבר המסייע לעבד את חוויית האשפוז.

את יום הלימודים הראשון של שנת הלימודים תשע"ט, עברו חברי הצוות החינוכי, מורות, מרפאות בעיסוק ובנות השירות בין חדרי מחלקת הילדים והזמינו אותם עם ההורים, לפעילות מיוחדת שהכינו לכבוד תחילת שנת הלימודים.    

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה:
1
בית ספר בית חולים זין צפת
איציק | 02:18   28.09.18