יום חמישי, 27 ביוני 2019, כ"ד סיון ה' תשע"ט
לפרסום חייגו: 058-4337220

חינוך וקהילה בצפונט

חינוך קהילה

הצטרפו למאבק העובדים הסוציאליים

הסטודנטים לעבודה סוציאלית מהמכללה האקדמית תל-חי הפגינו השבוע בצומת רסקו כאות הזדהות עם המאבק הארצי של העובדים הסוציאליים

פורסם בתאריך:


השבוע נערכה מחאה, שייזמו הסטודנטיות אושרת שני והודיה שטרנברג, מהחוג לעבודה סוציאלית במכללה האקדמית תל- חי, כאות הזדהות עם המאבק המרכזי שהתקיים בתל אביב. המחאה התקיימה בצומת רסקו בקריית שמונה במשך כשעה וחצי, בתיאום עם גורמי המשטרה והאיגוד. במחאה לקחו חלק כשישים פעילות ופעילים ביניהם סטודנטים לעבודה סוציאלית ונציגי הסגל האקדמי מהמכללתה האקדמית תל -חי, עובדות סוציאליות מקריית שמונה, קצרין, מבואות חרמון וראש פינה.

במהלך המחאה הונפו שלטים עליהן נכתבו כרזות כגון- "עם עבודת קודש לא סוגרים את החודש" ; "די למריחה טפלו ברווחה" ; "נלחמים על הרווחה" ; "עוסות סוף לאלימות" ; "די לאלימות"  ועוד. הפעילים והפעילות עמדו עם השלטים בצידי הצומת וירדו לכביש בתיאום עם המשטרה, שרקו במשרוקיות וקראו: " כחלון תתעורר הרווחה לא תישאר" ; "המצב הוא הפקרות עוסות סוף לאלימות" ; "די למריחה טפלו ברווחה" ; "העוס דורש שכר לא בזיוני" ועוד.

כאמור, המחאה בקרית שמונה הייתה יוזמה של סטודנטיות לעבודה סוציאלית בשנה ג', אשר קיבלו סיוע, תמיכה וגיבוי מלא מראש החוג ד"ר איילה כהן. כמו כן, התקיים שיתוף פעולה בין יוזמת הסטודנטיות לבין מסלול 'פרקטיקה לשינוי מדיניות' בחוג לעבודה סוציאלית. מחאה זו הינה חלק מן המחאה הארצית בראשות איגוד העובדים הסוציאליים, אשר התקיימה השבוע במרכז הארץ, על רקע מקרי אלימות חוזרים ונשנים במשך השנים האחרונות כלפי עובדות ועובדים סוציאליים.

 

לדברי הודיה שטרנברג: "מטרת המחאה היא לא רק למגר את האלימות כנגד עובדות סוציאליות ויצירת סביבת עבודה הולמת ובטוחה, אלא גם  לתת מענה לסוגיית העומס ותת התקינה בשירותי הרווחה השונים,  כמו כן שיפור השכר ותנאי ההעסקה של כלל העובדים הסוציאליים בכל השירותים בהם מועסקים עובדות ועובדים סוציאליים. דר' אילה כהן ראש החוג מדגישה ביחס למחאה "שעובדים סוציאליים מהווים זרוע מרכזית ומשמעותית בביטחון החברתי של כל תושבי מדינת ישראל ועל המדינה לדאוג לכך שיקבלו תגמול הולם ותנאי עבודה ראויים ומכובדים. הצורך במחאה משקף את סדרי העדיפויות של מקבלי ההחלטות".

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: