יום שני, 19 באוגוסט 2019, י"ח אב ה' תשע"ט
לפרסום חייגו: 058-4337220

חינוך וקהילה בצפונט

חינוך קהילה

טיול כיתות י"ב של בית הספר דנציגר יתקיים כמתוכנן

ראש עיריית קרית שמונה, אביחי שטרן, הגיע להסכמה עם הנהלת רשת דרכא, לפיו הרשת תממן את הפער הכספי שנוצר, ובכך יתאפשר לתלמידי כיתות י"ב לצאת לטיול השנתי במתכונתו המלאה

פורסם בתאריך:


המשבר סביב טיול כיתות י"ב בבית הספר דנציגר בא על פתרונו, לאחר התערבות של ראש עיריית קרית שמונה, אביחי שטרן, בפרשה. מדובר בטיול של 5 ימים לאזור הרי אילת.

המשבר הזה פרץ לאחר שהנהלת בית הספר ביקשה מההורים "תרומה" של 300 שקלים למימון הטיול, בנוסף על 700 השקלים ששילמו ההורים באגרת החינוך השנתית לצורך זה.

בשנים קודמות הנהלת בית הספר לא ביקשה תוספת כזו, משום שהיא נהגה להעביר כספים מסעיפי תשלום אחרים באגרת החינוך לסעיף הטיול. העברה כזו אסורה על פי הנחיות משרד החינוך, ומכיוון שהשנה היו הורים דרשו לראות את כל המסמכים, הנהלת בית הספר הבינה שתהיה בעיה להעביר מסעיף לסעיף.

הסיפור הסתבך עוד יותר בעקבות סרטון שהוצג בפני תלמידי כיתות י"ב בו מופיע הצורר אדולף היטלר, עם כיתוביות מתוך תכתובות וואטסאפ של יו"ר מועצת התלמידים, חיים ארביל, שהתנגד לכוונת בית הספר לגבות תשלום נוסף עבור הטיול השנתי.

ראש עיריית קרית שמונה, אביחי שטרן, החליט להתערב במשבר הזה, ויזם שיחה עם מנכ"ל רשת דרכא, ד"ר גיל פרג. השיחה הועילה, והתקבל סיכום על פיו רשת דרכא ממן את הפער התקציבי בסך 35 אלף שקלים שנוצר. התלמידים יוכלו לצאת לטיול במתכונתו המלאה, וההורים לא יצטרכו להוסיף כסף נוסף.

הספיקה אפוא שיחת טלפון אחת כדי לפתור את המשבר, אבל זה רק משבר קטן יחסית, לעומת המשבר הגדול שנמצא ברקע, והוא הכוונה של רשת דרכא להפסיק להפעיל את בתי הספר התיכוניים בקרית שמונה.

כזכור הרשת הודיעה על כוונתה זו בפגישת העבודה הראשונה שהתקיימה בין נציגי הרשת להנהלת עיריית קרית שמונה. הישיבה התפוצצה לאחר שנציגי דרכא הודיעו על כוונתם, ונדמה היה שבין הנהלת רשת דרכא לעיריית קרית שמונה יש קצר טוטאלי.

המשבר הזה  עוד רחוק מלהסתיים, אולם החלטת הרשת להקצות את הכסף החסר לטיול של כיתות י"ב ממחישה אולי שלא הכל אבוד, ושיכול להתפתח שיח חיובי בין הנהלת הרשת לעיריית קרית שמונה.

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה:
1