יום ראשון, 21 באפריל 2019, ט"ז ניסן ה' תשע"ט
לפרסום חייגו: 058-4337220

חינוך וקהילה בצפונט

חינוך קהילה

נותן דוגמא אישית

ד"ר שמעון אדלשטיין, מומחה למחלות זיהומיות במרכז הרפואי זיו, התחסן מפני נגיף השפעת, ובאותה הזדמנות המליץ לכל הציבור באזור ללמוד ממנו ולבוא להתחסן

פורסם בתאריך:


הסתיו כבר כאן, זה הזמן להתחסן כנגד וירוס השפעת בכדי למנוע חולי, הדבקה וסיבוכים, העלולים להוביל לאשפוז ולסכנת חיים ממשית. במרכז הרפואי זיו החל חיסון העובדים נגד נגיף השפעת, תוך המלצה לכלל האוכלוסייה להתחסן,

ד''ר שמעון אדלשטיין, יועץ לבקרת זיהומים ומחלות זיהומיות במרכז הרפואי זיו בצפת אומר, כי חיסון שנתי נגד המחלה הוא הצעד החשוב והמשמעותי ביותר להגנה מווירוס השפעת.

 "החיסון מועיל ומומלץ לכולם", מדגיש ד"ר אדלשטיין ומוסיף, כי חשוב במיוחד לחסן אוכלוסיות הנמצאות בסיכון גבוה לסיבוכים רפואיים כתוצאה משפעת, בהם: ילדים מגיל חצי שנה עד גיל 12 ובפרט תינוקות עד גיל שנתיים.

עוד בקבוצת הסיכון מבוגרים מגיל 65 ומעלה, נשים בהריון, נשים המתכננות היריון ונשים אחרי לידה, חולים במחלות כרוניות כגון: סוכרת, מחלות לב, מחלות ריאה, אסטמה, בעיות במערכת החיסונית וחולי סרטן העוברים טיפולים כימותרפיים. כמו כן, חשוב שיחוסנו כל מי שעיסוקם הנו טיפול בתינוקות, ילדים, קשישים או חולים, בהם גם אנשי צוות רפואי.

השפעת היא הנפוצה במחלות החורף וביטוייה השונים כוללים חום מעל 39 מעלות צלזיוס, כאבי ראש, כאבי שרירים, חולשה וזיהומים בדרכי הנשימה, המתבטאים בנזלת ועוד. מרכיבי החיסון כנגד מחלת השפעת נקבעים על ידי ארגון הבריאות העולמי (WHO) באמצעות מחקרים, ומותאמים לסוגי הווירוס הצפויים לגרום למחלה באותה שנה.

החיסון מכיל מספר נגיפי שפעת, שרק לפני חודשים ספורים גרמו למגיפה גדולה בחצי הכדור השני (אוסטרליה, ניו-זילנד). את הנגיפים הורגים במעבדה עם קרינת גמא ומחזירים אל הגוף בזריקה, כשהם מומתים, לשם יצירת נוגדנים. החיסון ניתן באופן זהה לכלל האוכלוסייה בעולם ומכיל לרוב את רכיבי המניעה להדבקות במחלת השפעת של אותה עונה.

מוסיף ד"ר אדלשטיין: "קיימים אמנם תת זנים למחלת השפעת אשר אינם כלולים בחיסון, אך החיסון מסייע לגוף להתמודד גם עם תת זנים אלו, כמו גם עם נגיפי שפעת אשר אינם כלולים בתרכובות החיסון. כתוצאה מכך המחלה באה לידי ביטוי באופן קל יותר מאשר ללא חיסון כלל".

 

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: