יום חמישי, 27 ביוני 2019, כ"ד סיון ה' תשע"ט
לפרסום חייגו: 058-4337220

חינוך וקהילה בצפונט

חינוך קהילה

פרויקט "חיבוק הדדי" יוצא לדרך

פרויקט התנדבותי מיוחד למען הקשישים בקרית שמונה הוקם, ובמסגרתו מתנדבים מבקרים בבתי קשישים בעיר הסובלים מבדידות. בעירייה מזמינים עוד תושבים להתנדב לפרויקט

פורסם בתאריך:


הקרן לידידות ו"מוטב יחדיו", בשיתוף היחידה להתנדבות בעיריית שמונה ומכללת תל-חי,  מקיימות מיזם קהילתי של חיבור בין דורי ברובע ג' בקריית שמונה.

במסגרת הפעילות מגיעים מתנדבים לבתיהם של קשישים פעם בשבוע, לשעה של שיחה ופעילות משותפת.

את הפרויקט מארגנות, סיוון ומיטל, סטודנטיות מהחוג לעבודה סוציאלית במכללת תל חי. כחלק מההכשרה שלהן הן צריכות ליזום פרויקט קהילתי כלשהו. הן בחרו במיזם הזה, מתוך הכרה שישנם בקרית שמונה לא מעט קשישים, שאמנם חיים בקהילה, אך עקב מצבם הם סובלים מבדידות וצמאים לקשר.

פרט לעיריית קרית שמונה ולמכללת תל חי, שותפים בפרויקט שני גופים נוספים, הקרן לידידות, וג'וינט ישראל אשלים. הקרן לידידות היא ארגון פילנטרופי שמגייס תרומות מקהילות נוצריות בארה"ב, השייכות בעיקר לזרם האוונגליסטי. את התרומות משקיעה הקרן במיזמים שונים של חינוך ורווחה בישראל. הקרן היא כיום הארגון החברתי התנדבותי הגדול ביותר בישראל.

הגוף השני שמסייע הוא ג'וינט ישראל אשלים, שמפעיל בארץ את התוכנית "מוטב יחדיו". ג'וינט ישראל-אשל היא מהשותפויות הגדולות והותיקות בין ג'וינט ישראל והממשלה, אשר נוסדה בשנת 1969 במטרה לתכנן ולפתח שירותים למען הזקנים בישראל.

"מוטב יחדיו" הוא מיזם חברתי של ג'וינט ישראל אשלים,  הרעיון בבסיס הפעילות של "מוטב יחדיו" שינוי ופיתוח חיי הקהילה דווקא בשכונות בעייתיות. בקרית שמונה ישנם כמה פרויקטים שמופעלים על ידי "מוטב יחדיו".

בהודעה מטעם עיריית קרית שמונה נמסר כי העירייה מזמינה קשישים ותושבים נוספים לקחת חלק במיזם, המיועד לכל הגילאים - נוער, צעירים, מבוגרים וגמלאים, אשר רוצים לארח חברה לוותיקי העיר. הפרויקט מתרכז כיום בשכונה ג', ובעירייה מעוניינים להרחיב אותו בהמשך לשכונות נוספות, וזה תלוי כמובן בכמות המתנדבים שיתגייסו לפרויקט הזה. חשוב לומר כי לא נדרש ידע קודם או כישורים מיוחדים, אלא רק רצון טוב לקשר משמעותי ומפגש בין אישי.

ראש העיר עו"ד אביחי שטרן שתומך בפרויקט קורא לתושבי העיר להשתתף בו ולהעניק מעצמם לבני גיל הזהב. "זה המעט שאנו יכולים לעשות למען האנשים הנהדרים שבנו את קריית שמונה והיו שותפים להקמתה של מדינת ישראל ", אמר ראש העיר.

ליצירת קשר ופרטים נוספים ניתן לפנות ל: סיון- 0524469908 מיטל- 0502220018 עליזה שלום רכזת ארגוני מתנדבים 0504565406

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: