יום חמישי, 27 ביוני 2019, כ"ד סיון ה' תשע"ט
לפרסום חייגו: 058-4337220

חינוך וקהילה בצפונט

חינוך קהילה

רישום לכיתות א' וגני הילדים החל מ- 7 בינואר

תושבי קרית שמונה המעוניינים לרשום את ילדיהם לגנים ולכיתות א' יוכלו לעשות זאת החל מ-7 בינואר באמצעות האינטרנט. לגנים הארוכים הרישום יחל כבר ב-30.12.18

פורסם בתאריך:


סגנית ראש עיריית קרית שמונה, ד"ר אביבה זריהן-ויצמן, מנהלת אגף החינוך, סיגל כהן וצוות האגף עמלים בימים אלו על ההכנות לרישום לגני הילדים ולכיתות א', ומבקשים מהורי הילדים להירשם באמצעות אתר האינטרנט של העירייה במועדי הרישום שנקבעו. זאת כדי לאפשר שיבוץ נח על פי רצונותיהם של ההורים בהתאם לאפשרויות שהמערכת יכולה להציע, ועל מנת לאפשר למערכת החינוך ולרשות המקומית להתארגן בהתאם.

בימים הקרובים יישלחו איגרות צבעוניות להורים שילדיהם זו שנתם הראשונה בגן הילדים, להורים שילדיהם עוברים מגן לגן ולילדים העולים לכיתה א'. מדובר בכ- 1,300 ילדי גן וילדים העולים  לכיתות א'.

כל מה שנותר להורים לעשות הוא להיכנס לאתר האינטרנט של הרשות בתקופת הרישום, לעדכן פרטים ולציין 2 עדיפויות.

לגנים הארוכים  הרישום יחל כבר ב-30.12.18. הגנים הארוכים הם גנים מאוד מבוקשים, שנותנים מענה להורים עובדים ובסטנדרט גבוה. הגן פתוח החל מהשעה 7:00 ועד 17:00 ופועל גם בחופשים ובחגים.

סיגל כהן מנהלת אגף החינוך מציינת: "תהליך הרישום האינטרנטי הוא בקשה של ההורים ולא שיבוץ. לא חייבים להגיע לאגף החינוך. חשוב שכל הורה ירשם בתקופת הרישום ויעשה זאת כמה שיותר מהר.

"השיבוץ לגנים נעשה עם סיום תקופת הרישום ע"פי קריטריונים של גיל וקרבה גאוגרפית. חשוב להבהיר כי גם לכיתות א' נרשמים באמצעות אתר העירייה. הורה שמתקשה יכול לקבל סיוע ברישום האינטרנט ע"י כל אחת ממזכירות בתי הספר. המזכירות נותנות סיוע אינטרנטי ואין זה מעיד על שיבוץ באותו בית ספר".

הורים שמבקשים לרשום את ילדיהם לגנים הארוכים מתבקשים להגיע לאגף החינוך לרישום אצל מנהלת מח' גנים מירי שטרית.

הממונה על אגף החינוך, ד"ר אביבה זריהן וייצמן, אומרת שייעשה השנה מאמץ להביא להקטנת מספר התלמידים בכיתות ובקבוצות בגנים כדי להקל על הצוותים החינוכיים ולאפשר תשומת לב גדולה יותר לכל ילד. "בתהליך השיבוץ נלקחים בחשבון שיקולים שונים וישנם גם אילוצים ומגבלות", אומרת זריהן וייצמן, "אבל השיקול המרכזי הוא תמיד טובת הילד, ואנחנו ננסה לווסת את המשאבים העומדים לרשותנו באופן אופטימלי, על מנת שלכל ילד ינתן מענה טוב ככל שניתן".

ראש העיר, אביחי שטרן, הוסיף:  "אין לי ספק כי הרישום האינטרנטי שיחל בחודש ינואר יקל על ההורים ויתבצע באופן נעים וחלק, תוך שקיפות מלאה. אני מבקש מההורים להירשם לגני הילדים ולכיתות א' באמצעות אתר העירייה כדי לאפשר לנו להיערך ולהתארגן בצורה טובה לפתיחת שנת הלימודים הבאה"

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: