יום שני, 19 באוגוסט 2019, י"ח אב ה' תשע"ט
לפרסום חייגו: 058-4337220

חינוך וקהילה בצפונט

חינוך קהילה

תלונה במשטרה כנגד סרטון ההשמצה בדנציגר

במעמד כל תלמידי שכבה י"ב בבית הספר דנציגר הוקרן סרטון על היטלר שבתוכו הושתלו תכתובות וואטסאפ של יו"ר מועצת התלמידים, חיים ארביל, שהתנגד לכוונת בית הספר לגבות תשלום נוסף עבור הטיול השנתי. ארביל הגיש תלונה במשטרה כנגד הנהלת בית הספר ורכז השכבה.

פורסם בתאריך:


אתמול התפרסמה ב"צפונט" כתבה שעסקה בטיול השנתי של כיתות י"ב, ובה דווח על כך שהורי התלמידים התבקשו להוסיף תשלום של 300 שקלים למימון הטיול השנתי. נאמר להורים שמדובר בתרומה, אך הוסבר להורים שבמידה ולא ישלמו הטיול במתכונתו המתוכננת יבוטל.

יו"ר מועצת התלמידים, חיים ארביל, ארגן מחאה כנגד הכוונה לייקר את התשלום עבור הטיול. המחאה הזו לא מצאה חן בעיני רכז השכבה, יוסי אלון, שדאג להכין לארביל הפתעה מאוד לא נעימה.

ביום חמישי שעבר, במהלך טקס חלוקת התעודות, במעמד כל תלמידי השכבה, הוקרן סרטון שבו נמתחה ביקורת על המחאה של ארביל באופן מבזה ופוגעני. מדובר בקטע מתוך סרט שמתאר סיטואציה ממלחמת העולם השניה, בה אדולף היטלר נוזף בגנרלים שלו.

הקטע הזה היה קיים ביוטיוב כסרטון בו נמתחה ביקורת כלפי עיריית תל אביב בנושא החניה, ובה היטלר לכאורה מתקומם על מצוקת החניה בתל אביב.

בסרטון שהוקרן בפני תלמידי שכבת י"ב  בדנציגר הושתלו הודעות וואטסאפ של ארביל לתלמידי השכבה, שבהן הביע את עמדתו כנגד מדיניות בית הספר בנוגע לתשלום עבור הטיול השנתי.

ארביל היה המום, כשראה את הסרטון יחד עם עוד 180 תלמידי השכבה. כשהוא חזר הביתה הוא סיפר זאת להוריו, והם החליטו לגשת איתו לתחנת המשטרה ולהגיש תלונה על המעשה הזה.

המקרה הזה מתרחש על רקע עימות בין הנהלת בית הספר לבין קבוצה של הורים המוחים על ההתנהלות הכספית וחוסר השקיפות בכל מה שקשור לתשלומי הורים. חשוב לציין שבשבוע שעבר הודיעה רשת דרכא על כוונתה לסיים את ניהול בתי הספר בקרית שמונה על רקע חילוקי דעות בינה לבין הנהלת העירייה החדשה.

בעיריית קרית שמונה אומרים שהם ביקשו מהנהלת בית הספר עותק של הסרטון המדובר, אך נענו בסירוב. ההסבר שהם קיבלו מבית הספר הוא שהסרטון היה בסך הכל סאטירה על הקשיים במימון הטיול של כיתות י"ב. בעירייה מתכוונים לבדוק את הנושא לעומק, והוסיפו: "ככל שהדבר נכון, אנו מגנים שימוש במוטיבים אלה, וזילות בהתייחסות לשואה".

יו"ר פורום ועדי ההורים היישוביים, זאב גולדבלאט היה מאוד נחרץ בתגובתו למקרה, ואמר: "פורום ועדי ההורים הישוביים יוצא חוצץ כנגד כל גביה אסורה במערכת החינוך ובכלל זה הגדלת הסכומים שההורים אמורים לשלם שהם חלק מתוכנית הלימודים עצמה, כולל טיולים.

"מתוכן התלונה למדנו שפנו לתלמידים ולהוריהם בבקשה לתרום כספים נוספים עבור מימון טיול של שכבת י"ב. הדבר אסור על פי חוזר מנכ"ל משרד החינוך. צדק יו"ר מועצת התלמידים בתביעתו להימנע מתשלום.

"הוסיף על כך ביה"ס חטא על פשע, שעה שבית הספר או מי מטעמו בחר להציג סרטון על הנאצים, ולהלביש על זה תמלול של יו"ר מועצת התלמידים. יש בכך ביוש פומבי, ובראייתי האישית, עבירה על החוק. לא יעלה על הדעת שבית ספר או מי מטעמו יאשר התנהלות כזו".  

מרשת דרכא נמסר: "העניין בחקירת משטרה, ובסופה ייערך בירור מסודר על ידי הנהלת בית הספר".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה:
10
בית הספר מתנהל מצויין.
אני | 13:36   15.02.19
8
מורה ענק
שחר | 08:45   05.02.19
7
שקר אחד גדול (תיקון)
yoad | 21:16   04.02.19
6
שקר אחד גדול (תיקון)
yoad | 21:16   04.02.19
5
שקר אחד גדול
yoad | 21:15   04.02.19
4
כתבה בעלת מקורות מפוקפקים
תלמידה שנכחה | 20:55   04.02.19
3
2
קריית שמונה
אנונימי | 18:54   04.02.19
1
מורה לא חינוכי
דני דין | 18:12   04.02.19