יום ראשון, 21 באפריל 2019, ט"ז ניסן ה' תשע"ט
לפרסום חייגו: 058-4337220

חינוך וקהילה בצפונט

חינוך קהילה

תעריפים מוגזמים לתשלומי הורים בדנציגר

נציגים מוועד ההורים של בית הספר דנציגר בקרית שמונה, פנו למנהלת בית הספר כדי שתיתן הסברים לתעריפים מוגזמים שנדרשים ההורים לשלם לשנת הלימודים הקרובה.

פורסם בתאריך:


לפני כשלושה שבועות ב- 8.8.2018 שלח סגן יו"ר ועד ההורים של בית הספר דנציגר בקרית שמונה, יוסי סוסי, מכתב למנהלת בית הספר, חניתה מעוז. במכתב ביקש סוסי הבהרות לגבי חריגות בגובה התשלומים שההורים נדרשו לשלם עבור שנת הלימודים הבאה.

מרבית סעיפי התשלומים של בית הספר אינם תואמים את התשלומים המאושרים לשנת הלימודים תשע"ט, שאושרו על ידי ועדת הכספים של הכנסת בהתאם להנחיות חוזרי מנכ"ל משרד החינוך", כתב סוסי.

אם כופלים את ההפרש הממוצע שעומד על כמה מאות שקלים, ב-1800 התלמידים, שלומדים בדנציגר, מגיעים לסכום של למעלה ממליון שקלים, של גביה עודפת מעל למה שמותר על פי הנחיות משרד החינוך.

בזה לא נגמר הסיפור. יש גם תשלומים נוספים שההורים נדרשים לשלם. אחרי הטבלה שמופיעה במכתב להורים, מופיע עוד סעיף: "בכיתות המצוינות ובמגמת תיאטרון יגבה סכום נוסף באישור הנהגת ההורים, עבור פעילויות נוספות". המשמעות היא שההורים נענשים על ההצטיינות של ילדיהם".

פרט לחריגות בגובה התשלומים, להורים ישנה טענה נוספת, והיא שבבית הספר עומדים על כך שההורים ישלמו גלובלית, עבור כל הסעיפים, ולא מוכנים לקבל תשלום חלקי רק על סעיפים מסוימים.

במכתב מבהיר סוסי: "ברצוננו להדגיש ולהכיר כי על פי סעיף א' לחוז המנכ"ל: שירות החובה היחיד הוא ביטוח תאונות אישית לתלמידים. כל יתר השירותים הניתנים הם שירותי רשות, והורה רשאי להחליט שילדו לא יצרוך שירות מסוים ובמקרה זה לא ישלם עבורו. סעיף ד' בחוזר מנכ"ל מציין כי 'אין להתנות מתן שירות אחד בתשלום עבור שירות אחר".

הדבר המקומם ביותר בסיפור הזה הוא שבמכתב שנשלח להורי התלמידים, שעליו חתומים מנהלת בית הספר, חניתה מעוז, ויו"ר ועד ההורים הבית ספרי, יובל אפריאט, נרשם: "להלן טבלת התשלומים, כפי שאושרה על ידי ועדת החינוך של הכנסת".

"מנסים להוליך שולל את ציבור ההורים", אומר חבר ועד ההורים, איתאי אזרן. "אנחנו לא מתכוונים לתת לזה לעבור, ואנו מתכוונים לפנות להורים ולומר להם לא לשלם את התעריפים החריגים האלה, אלא רק על פי מה שאושר בוועדת הכספים של הכנסת.

"בנוסף לכך אנו נמליץ להם לשלם רק עבור הפעילויות שהילדים שלהם ישתתפו בהם, ולא באופן גלובאלי, כפי שהנהלת בית הספר מנסה לחייב אותם לעשות".

כפי שניתן להיווכח, ועד ההורים בבית הספר דנציגר מפוצל. מצד אחד יש את יו"ר ועד ההורים, יובל אפריאט, שהולך יד ביד עם מנהלת בית הספר, חניתה מעוז. מצד שני יש חבורה של חברי ועד שמתנגדים לתכתיבים של חניתה מעוז, ויש להם ביקורת קשה על שיתוף הפעולה של אפריאט עם מנהלת בית הספר.

"אנחנו לא מתכוונים לעבור לסדר היום", אומר אזרן. "בהנהלת בית הספר, וברשת דרכא צריכים להבין, שיש כאן חברים בוועד ההורים שלא מתכוונים להיות חותמת גומי".  

מרשת דרכא נמסר: "בית הספר מפוקח על ידי משרד החינוך בנושא תשלומי ההורים, ופועל על פי הנהלים בנדון".

תגובת יובל אפריאט

"לוח תשלומי ההורים מופץ מדי שנה עם סיום שנת הלימודים.התשלומים נעשים בהתאם להנחיית משרד החינוך ובפיקוחו. למותר לציין כי בהשוואה לבתי הספר בסביבה תשלומי ההורים בבית ספרנו נמוכים יותר. הפרש העלויות במסעות,נובע מהשוני בנתון המתייחס לארבעה ימי מסע הנהוגים בבית הספר,לעומת שלושה בלבד. יחד עם זאת ולאור השיח שהתעורר בנושא ,בימים הקרובים תתקיים ישיבה של נציגי ההורים עם הנהלת בית הספר על מנת לסייע בהבהרת הנושא ועל כך נפרסם הודעה משותפת ומעודכנת,ככול שיתבקש".

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה:
3
חחחח
דוד ממן | 10:16   31.08.18
2
יובל אפריאט
שלומי | 21:16   30.08.18
1
שוב פעם
הורה מיואש | 19:59   29.08.18