יום חמישי, 28 במאי 2020, ה' סיון ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

מ.א. הגליל העליון בצפונט

הגליל

שני מצטייני הנשיא מאותו קיבוץ

שני חיילים מקיבוץ עמיר, סמלת יהלי זזון, המשרתת בצנחנים, וסמ"ר יונתן וורד, המשרת בשריון, נבחרו להיות מצטייני הנשיא ביום העצמאות

פורסם בתאריך:


הקיבוצים היו מאז ומתמיד חממה לטיפוח חיילים מצטיינים בצה"ל, ואיישו את היחידות המובחרות הרבה מעבר לחלקם היחסי באוכלוסיה.

בעבר זה היה מובן מאליו, אך כיום נדמה שאותם ערכים, של תרומה למדינה ושירות משמעותי בצה"ל, שאיפיינו את התנועה הקיבוצית בימים עברו, הלכו ונשחקו. ובכן, זה רק נדמה, נתוני הגיוס מספרים סיפור שונה, ובני הקיבוצים עדיין ממשיכים להוביל. 

גם בקיבוצי המועצה האזורית הגליל העליון ישנם צעירים רבים ששואפים לשירות משמעותי בצה"ל, ותורמים מעל ומעבר. שניים כאלה הם סמלת יהלי זזון וסמ"ר יונתן וורד. ביום העצמאות הבא עלינו לטובה הם יגיעו לבית הנשיא בירושלים ויקבלו שם את אות מצטיין הנשיא, המוענק לחיילים מצטיינים בצה"ל

סמלת יהלי זזון, תושבת קיבוץ עמיר, המשרתת כמפקדת בקורס תנאי שירות בחיל משאבי האנוש. יהלי התגייסה ביולי 2017. היא סיימה את ההכשרה ושובצה לגדוד 202 של חטיבת הצנחנים כמש"קית ת"ש. אחר כך יצאה לקורס מפקדים והייתה מפקדת צוות בהמשך שלושה מחזורים בקורס ההכשרה.

בדברי ההסבר לבחירה בזזון, נכתב כי "למרות סיפור אישי מורכב, מצליחה יהלי לבצע את תפקידה באופן מעורר הערכה תוך דאגה לפרט. היא מפגינה יכולות אישיות ראויות לציון. היא מסורה, ערכית, אחראית וזוכה להערכה רבה מצד מפקדי וחיילי היחידה. אי לכך, נבחרה להימנות בין 120 מצטייני הנשיא השנה".

המצטיין השני הוא סמ"ר יונתן וורד. וורד, גם הוא מעמיר, משרת כלוחם בחטיבה 7 של חיל השריון. בנובמבר 2016 התגייס לחיל ולאחר טירונות ואימון מתקדם, נבחר לצאת לקורס מפקדים, אך נפצע במהלכו. כיום משרת כלוחם בגדוד 75.

סבו של יונתן, אשר היה מצטיין נשיא בעצמו, שירת כסמ"פ בסיירת שקד ונפל במלחמת ההתשה. בדברי ההסבר לבחירה בו, נכתב כי "יונתן נוטל חלק בפעילויות המבצעיות השונות של יחידתו הדורשות מאמץ רב.

כמו כן, הוא יודע להפריד בין עיקר לטפל, דבק בהשגת מטרותיו ומקפיד על עמידה ביעדים המוצבים לו ע"י מפקדיו. הוא ערכי, מסור, בעלי יחסי אנוש ראויים לציון, אהוד על כלל מפקדיו וחיילי היחידה. אי לכך נבחר להימנות בין 120 מצטייני נשיא המדינה השנה".

ראש המועצה, גיורא זלץ, בירך את השניים ואמר כי "הבחירה ביהלי וביונתן למצטייני נשיא מסבה גאווה גדולה לא רק להם, לבני משפחתם ולחבריהם, אלא גם לגליל העליון כולו. ערך השירות הצבאי, ולא רק שירות רגיל, כי אם שירות משמעותי ככל שניתן, הוא נר לרגלינו ויעד אליו אנו שואפים ומכווינים את בנינו ובנותינו.

"אני שמח ששנה אחרי שנה הנוער המדהים שלנו מתגייס באחוזים מרשימים, מתנדב ליחידות האיכותיות ביותר, הולך לקצונה ומתברג בעמדות בכירות. נכון שכולנו מייחלים לשלום והיינו מוותרים בשמחה על קיום הצבא, אך כל עוד המציאות כופה זאת עלינו, מחובתנו לתרום ככל יכולתנו" .

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: