יום חמישי, 27 ביוני 2019, כ"ד סיון ה' תשע"ט
לפרסום חייגו: 058-4337220

מ.א. הגליל העליון בצפונט

הגליל

גיורא זלץ מוחה על אזהרת מסע שיזמה שגרירות ארה"ב

ראש המועצה האזורית הגליל העליון, גיורא זלץ, טוען שאין הצדקה להודעה שפרסמה שגרירות ארה"ב בישראל בה היא הודיעה שאזור הגליל העליון מסוכן לטיולים עקב המצב הביטחוני, ושמדובר בפרס לטרור

פורסם בתאריך:


שגרירות ארה"ב בישראל פרסמה הודעה בה היא הזהירה את עובדי השגרירות ואת בני משפחותיהם לא לטייל באזור הגליל העליון בגלל חשש להסלמה ביטחונית בעקבות מבצע צה"ל לאיתור מנהרות החיזבאללה.

אמנם האזהרה הופנתה לעובדי השגרירות ובני משפחותיהם, אולם החשש במועצה האזורית הגליל העליון הוא, שאזהרה זו תגרום לתיירים אמריקנים, ואולי גם מארצות אחרות לאמץ אותה הזו ולהימנע מטיול באזור הגליל העליון.

באזהרה נאמר: "בגלל המתח המתגבר לאורך הגבול הצפוני של ישראל נאסר על עובדים של הממשל האמריקני ובני משפחותיהם לטייל בחלק הצפוני של מדינת ישראל מצפון לכביש 89 וממערב לכביש 90, וכן מצפון לכביש 99".

בעקבות ההודעה הזו של שגרירות ארה"ב, פרסמה המועצה האזורית הגליל העליון הודעה, ובה נאמר: "ראש מועצה אזורית הגליל העליון גיורא זלץ קורא לראש הממשלה נתניהו ולשר התיירות לוין לפעול אל מול הדרגים הבכירים בממשל האמריקאי על מנת לבטל הנחייה שיצאה היום משגרירות ארה"ב, אשר הנחתה את עובדיה ובני משפחותיהם להימנע משהות וטיול בצפון מדינת ישראל.

"הנחייה כזו היא פרס לטרור, ואין לה שום הצדקה במצב העניינים הנוכחי. אנחנו פה בשגרה אזרחית מלאה" אמר זלץ, והוסיף " אני מזמין את תושבי ישראל לטייל ולבלות בגליל, ליהנות מהנופים והנחלים, פריחת הרקפות והנרקיסים, ולהראות את חוסנה של החברה הישראלית" אמר ראש מועצה אזורית הגליל העליון.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: