יום חמישי, 27 ביוני 2019, כ"ד סיון ה' תשע"ט
לפרסום חייגו: 058-4337220

מ.א. הגליל העליון בצפונט

הגליל

ההורים יקבלו החזר על "בית הספר של החגים"

בעקבות הצטרפות המועצה האזורית הגליל העליון לתוכנית "בית הספר של החגים" שמשרד החינוך מפעיל בחופשות של חנוכה ופסח, הורים לילדים הלומדים בבתי הספר השייכים למועצה, ולרשויות אחרות באזור שתלמידיהם לומדים בבתי הספר האלה, יקבלו החזר כספי על השהות של ילדיהם במסגרות הללו.

פורסם בתאריך:


הורי הילדים בגילאי 3- 9 הנמצאים כל השנה במערכות הגיל הרך והחינוך הבלתי פורמאלי בקיבוצי הגליל העליון יקבלו החזר כספי מהמדינה על שהות הילדים במסגרות במהלך ימי חופשת החנוכה. ההחזר הכספי יתאפשר עקב הצטרפותה של המועצה לתוכנית "בית הספר של החגים", אותה מפעיל משרד החינוך בחופשות חנוכה ופסח.

ענת לוי מנהלת אגף החינוך מסבירה "בשונה מתכנית 'בית הספר של הקיץ' שהמועצה מפעילה בכל בתי הספר בחודש יולי, בחנוכה ובפסח משרד החינוך מאפשר הפעלה ברמה יישובית.

"הפעלה זו מאפשרת לנו לתת תשובה טובה ליותר תלמידים, ויחד עם זאת לחזק את החינוך הבלתי פורמאלי בישוב. "בבית הספר של החגים', בהפעלה יישובית, צפויים להיות שותפים מעל 70% מכלל התלמידים (ומעל ל90% מתלמידי הקיבוצים).

"אנחנו בקשר עם המועצות השכנות, וכל מושב שיצליח להפעיל מסגרת שתעמוד בכללים של ה'קול קורא' ייכלל בתוכנית.

עוד מוסיפה לוי, כי ההחלטה נשענת בעיקרה על החוסן, האיכות וההתאמה של מערכת החינוך הבלתי פורמאלי בקיבוצים, בה לוקחות חלק יותר מ 95% מהמשפחות של ילדי כיתות א' עד ג'. כל ילדי הקיבוץ יוזמנו לקחת חלק בתוכנית - 5 ימים קצרים בחופשת חנוכה ופסח.

במקרים בהם הקיבוץ אינו ערוך לקלוט את כלל ילדי הישוב, מסיבות שונות, המועצה תנסה למצוא פתרון אחר. העלות היא של 130 ₪ לילד (לא כולל פעילויות מיוחדות) לחופשה אחת. הורי הילדים השותפים במערכת כל השנה יזוכו בסכום דומה, מיד עם קבלת השתתפות המדינה.

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: