יום חמישי, 27 ביוני 2019, כ"ד סיון ה' תשע"ט
לפרסום חייגו: 058-4337220

מ.א. הגליל העליון בצפונט

הגליל

המלון ישופץ והעובדים יזכו לפיצוי

הושג הסכם במלון בקיבוץ כפר גלעדי שיוצא לשיפוץ נרחב: העובדים יקבלו פיצויים מוגדלים בגובה של עד שש משכורות

פורסם בתאריך:


ההסתדרות במרחב גליל עליון והנהלת בית המלון בקיבוץ כפר גלעדי סיכמו כי כ-100 עובדי המלון שהעסקתם תסתיים, יקבלו פיצויים מוגדלים משמעותית מעבר לקבוע בחוק. ההסכם יבטיח פיצויים מוגדלים לעובדי המלון, נוכח סיום העסקתם בזמן השיפוץ הנרחב שהוא יעבור בקרוב.

בסוף חודש נובמבר צפוי להיסגר לתקופה של שנה וחצי לפחות המלון, לצורך שיפוצים נרחבים. בתחילת אוקטובר הכריזה ההסתדרות סכסוך עבודה במלון, על רקע מבוי סתום במו"מ למציאת פתרון כלכלי הולם לכ-100 עובדיו שפרנסתם תיפגע מההחלטה לשפצו.

על פי ההסכם שהושג בין הצדדים, עובדי המלון שהעסקתם תסתיים, יקבלו פיצויים מעבר לקבוע בחוק, ובהתאם למשך עבודתם במלון. כך, עובדים עד ותק של שנתיים יקבלו תוספת בגובה משכורת אחת בנוסף לזכויות המוסדרות בחוק. עובדים עם ותק של שנתיים עד חמש שנים יקבלו תוספת של שתי משכורות, מחמש עד עשר שנות ותק תוספת של שלוש משכורות, ומוותק של עשר עד עשרים שנה – ארבע משכורות. העובדים הוותיקים ביותר, העובדים במלון מזה עשרים שנה ומעלה, יקבלו חמש-שש משכורות.

ההסכם נחתם בין יו"ר ההסתדרות במרחב גליל עליון יונה פרטוק, מזכיר האיגוד המקצועי במרחב משה אברהם, חברי ועד העובדים אלי ממן ומירי ערמון ונציגי הנהלת המלון.

יו"ר ההסתדרות במרחב גליל עליון, יונה פרטוק, מברך על כך שהושג הסכם מול ההנהלה שיבטיח לעובדים זכויות מוגדלות, והוסיף:  "אף על פי שעובדי המלון יאבדו את מקום עבודתם לתקופה ממושכת, אני מברך על כך שהצלחנו להגיע להסכם מול ההנהלה שיבטיח להם זכויות מוגדלות וסיום העסקה בכבוד".

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: