יום חמישי, 27 ביוני 2019, כ"ד סיון ה' תשע"ט
לפרסום חייגו: 058-4337220

מ.א. הגליל העליון בצפונט

הגליל

לבטיחות הולכי הרגל: רמזור מהבהב בכניסה לכפר בלום

בצומת הכניסה לכפר בלום הותקן רמזור מהבהב. זה בנוסף לכיכר עגולה שנבנתה במקום לפני 8 שנים. התוכנית לבניית כביש ממערב להרחבה הקהילתית כנראה לא תמומש בעתיד הנראה לעין, וגם מעבר תת קרקעי שתוכנן ירד מהפרק בשלב זה

פורסם בתאריך:


המועצה האזורית הגליל העליון הודיעה השבוע על התקנת רמזור מהבהב בכניסה לקיבוץ כפר בלום. הרמזור הזה אמור להגביר את הבטיחות בצומת, והוא מהווה תוספת לכיכר העגולה שנבנתה במקום בשנת 2010

מאז שהוקמה ההרחבה בקיבוץ כפר בלום נוצרה בעיה קשה לתושבי הקיבוץ ולדיירי ההרחבה הקהילתית. בין הקיבוץ ובין ההרחבה חוצה כביש 9778 שהוא כביש בין עירוני.

ההרחבה הקהילתית נבנתה במיקומה הנוכחי לאחר שניתנו הבטחות על ידי משרד התחבורה לבניית כביש עוקף ממערב להרחבה. סלילתו של כביש זה היתה יכולה לפתור את הבעיה שנוצרה עקב מציאותו של כביש בין עירוני בין שני חלקי הקיבוץ.

  תרשים ההרחבה הקהילתית בכפר בלום עם כביש 9778 ממערב להרחבה

לאחר שהתברר להנהלת הקיבוץ שהתוכניות לסלילתו של הכביש העוקף מתעכבות, ולא היה ברור האם בכלל יתממשו בעתיד הנראה לעין, היא החלה במאבק למציאת פיתרון אלטרנטיבי.

בסופו של דבר התגבש פיתרון פשרה על פיו הוקמה בכניסה לקיבוץ כיכר עגולה וקצת מצפון לה אמור היה להיבנות מעבר תת-קרקעי, שיאפשר חצייה בטוחה להולכי הרגל בין ההרחבה הקהילתית לבין חלקו הישן של הקיבוץ.

הכיכר אכן הוקמה, אך המעבר התת קרקעי, לא הוקם בגלל עלות גבוהה וקשיי מימון. כשנבנתה הכיכר העגולה אמר מזכיר הקיבוץ דאז, יוסי טל: "הקיבוץ לא נסוג מדרישתו לבנות כביש עוקף. התשובה שקיבלנו מהחברה הלאומית לדרכים, היא שסלילת כביש זה אינה בתוכנית העבודה בחמש השנים הקרובות, אבל אין בכוונתנו להרפות מהנושא וננסה לקדם את סלילתו בכל האמצעים העומדים לרשותנו".

בינתיים עברו 8 שנים, וסלילת כביש עוקף לא נראית באופק, וגם לא מעבר תת קרקעי, אבל ראש המועצה האזורית הגליל העליון, גיורא זלץ, אומר שהמועצה מקדמת פיתרון שיתאים לתב"ע של הקיבוץ, ובינתיים הוא מוסיף: "הרמזור המהבהב ותמרורי ההזהרה מזהירים את הנהגים המגיעים, ומייצרים ביטחון רב למי שרוצה לחצות את הכביש".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: