יום חמישי, 27 ביוני 2019, כ"ד סיון ה' תשע"ט
לפרסום חייגו: 058-4337220

מ.א. הגליל העליון בצפונט

הגליל

מועמד המימסד מול מועמד האנטי מימסד

הבחירות במועצה האזורית הגליל העליון אינן רק על דמות המועמד לראשות המועצה, אלא במידה רבה גם על הדרך. ראש המועצה המכהן, גיורא זלץ, מסמל את המשך הדרך הקיימת, ואילו המתחרה, גדי יעקב, רוצה לעשות שינוי מהותי

פורסם בתאריך:


הנושא שעומד במוקד מערכת הבחירות למועצה האזורית הגליל העליון הוא יוקר המחיה, או ליתר דיוק גובה המיסים הנגבים מהתושבים מול התמורה שהם מקבלים עבורם.

תושבי המועצה האזורית הגליל העליון נהנים מאיכות חיים גבוהה בדרך כלל. זוהי מועצה עשירה במשאבים, בשטחים, בנכסים מניבי ארנונה, ובאוכלוסיה ברמה סוציו אקונומית גבוהה יחסית. ההרחבות הקהילתיות הן מצד אחד סיפור הצלחה, ומצד שני, הן מסמנות שינוי בסדרי העדיפויות של התושבים. תושבי ההרחבות אינם מזוהים עם המימסד כמו הקיבוצניקים הוותיקים

תושבי ההרחבות חיפשו איכות חיים ביישוב כפרי, וגילו עם הזמן שאיכות החיים הזו עולה ביוקר. בגלל שמדובר בישובים כפריים, צריך במקרים רבים להחזיק שתי מכוניות. בניגוד לתושבים בערים, בישובים הכפריים של המועצה האזורית הגליל העליון משלמים כפל מס, האחד, ארנונה למועצה האזורית, והשנ מיסי קהילה לאגודה הקהילתית. בנוסף לכך גם התשלומים עבור החינוך יקרים מאוד.

כתוצאה מכך קמה ביישובי המועצה תנועת "אביב בגליל", ששמה למטרה לשנות את המציאות הזאת. התנועה ניהלה מאבק ציבורי, אבל עד לפני חודשיים וחצי לא היה לתנועה הזו מועמד לראשות המועצה. לפני חודשיים וחצי החליט גדי יעקב להתמודד, והוא מייצג במידה רבה את העמדות של תנועת "אביב בגליל".

ראש המועצה האזורית, גיורא זלץ מייצג את המצב הקיים. הוא נהנה מתמיכה בעיקר בקרב הקיבוצניקים הוותיקים, וגם מהתנועה הקיבוצית. זלץ טוען שבמהלך כהונתו הוא הגדיל את סל התמיכה שהמועצה מעבירה לאגודות הקהילתיות בקיבוצים, ודוחה את הטענות של גדי יעקב, שהוא לא עשה די כדי להוזיל את יוקר המחיה של התושבים.

אם התושבים יקבלו את העמדה הזו של זלץ, הרי שהוא יוכל לזכות בקדנציה נוספת. לעומת זאת אם התושבים סבורים שאין בכך די, ושדרוש שינוי גדול ומשמעותי יותר מזה שנעשה, הרי שגדי יעקב יש סיכוי לנצח.

מכיוון שהנושא הזה הפך למוקד של מערכת הבחירות רק בחודשיים וחצי האחרונים, קשה מאוד לדעת עד כמה המסר של גדי יעקב חלחל לתודעת התושבים, והאם הם באמת רוצים בשינוי מהותי. התשובה לכך תינתן היום בלילה בשעה מאוחרת.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: