יום רביעי, 05 באוגוסט 2020, ט"ו אב ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

מ.א. הגליל העליון בצפונט

הגליל

קיבוץ דן חוגג 80

קיבוץ דן הגיע לגבורות, ולכבוד האירוע השתתפו התושבים בשלל פעילויות, ביניהן הקמת חומה ומגדל, כמו שעשו זאת החלוצים שהקימו את הקיבוץ בשנת 1939

פורסם בתאריך:


ב-4 במאי 1939 הוקם קיבוץ דן כחלק ממבצעי חומה ומגדל. בסוף השבוע האחרון ציינו בקיבוץ דן 80 שנה לעלייה לקרקע.

בקיבוץ יתקיים לקראת סוף הקיץ האירוע המרכזי לציון 80 שנים לעליה על הקרקע, אך לאורך השנה יתקיימו סדרה של אירועים, שאחד מהם התקיים בשבת האחרונה.

בחג הקיבוץ שצוין ביום שבת, התחלקו מאות מתושבי הקיבוץ לקבוצות גדולות, כאשר כל קבוצה עברה בשבע תחנות ברחבי הקיבוץ, בה מילאו שלל משימות מלהיבות, כמו שחזור הקמת החומה והמגדל או שחזור קרב ההגנה על הקיבוץ במלחמת ששת הימים, אשר חשפו טפח מהעבר וחיבור קהילתי בהווה.

היה משמח לראות נשים, גברים, זקנים וטף מתרוצצים מאוסף המכונות החקלאיות לבית אוסישקין ומהמכבסה הישנה למכוורת ולשפת הנחל, מצוידים במצב רוח מתלהב, ומבצעים משימות הכוללת חידות ואקשן קבוצתי, כולל סיקול אבנים וזריעת תירס לקיץ, ירי ברובי צבע על "טנק" סורי המתקיף את דן וכד'. היום המהנה הסתיים בכינוס כללי בדשא הגדול לארוחת חלוצים ממש כמו פעם.

"הפעילות הייתה שווה, מרגשת ומעניינת לילדים ולמבוגרים" סיפר עופר אמיר, שהגה את הפעילות ביחד עם צוות השימור של הקיבוץ, והוסיף כי "נכון שלא כל חברי הקבוצה עשו 'הכל', אך הייתה זו חוויה משותפת, כאשר חלק פתרו חידות או שאלות, חלק עדרו ופעלו אקטיבית, והעיקר שכולם בילו ביחד.בנוסף, היה חשוב לשחזר את הקרב על הקיבוץ בששת הימים, אשר עיצב במידה רבה את האתוס הקיבוצי, ולהעביר את המור"ק לדור הבא."

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: