יום חמישי, 27 ביוני 2019, כ"ד סיון ה' תשע"ט
לפרסום חייגו: 058-4337220

גולן וקצרין בצפונט

גולן קצרין

יום הלשון העברית נחגג במכללת "אוהלו" בקצרין

החוג ללשון של המכללה האקדמית לחינוך "אוהלו" בקצרין חגג השבוע חגיגה כפולה: קבלת הסמכה מהמל"ג ויום הלשון העברית הלאומי.

פורסם בתאריך:


כ"א בטבת, הוא יום הולדתו של אליעזר בן־יהודה, שהוכרז כיום הלשון העברית. יום זה קיבל משמעות חגיגית נוספת בקרב החוג ללשון עברית במכללת "אוהלו" בקצרין, שקיבל זה עתה הסמכה מהמל"ג, ובמקביל הסטודנטים בחוג נהנו מיום שכולו עברית וכיף.

לא פשוט היום להיות מורה ללשון בעידן של מסרים קצרים בטלפון הנייד, שאצל רבים מלווים בשגיאות כתיב ותחביר, ומלמדים על חסך גדול בכושר הביטוי בכתב ובעל פה בקרב הדור הצעיר.

במכללת אוהלו בקצרין מנסים להתמודד עם האתגר הזה ולהכשיר מורים בתחום הלשון. שם רואים את לימודי הלשון העברית כחלק בלתי נפרד מכל תחומי החיים, מתוך הבנה כי הלשון אינה מתקיימת בחלל ריק, אלא היא מקיימת קשרי גומלין עם כל הרשתות החברתיות, הכלכליות, החינוכיות והתרבותיות אשר בהכרח מתקיים בהן שיח.

תכנית הלימודים במסלול לשון עברית מורכבת מקורסים תיאורטיים עם חיבור מתמיד למציאות העכשווית, לצד קורסי היסוד וקורסים מעשיים המקנים כלים יישומיים ומיומנויות דידקטיות בהוראת הלשון וההבעה.

מורי הלשון העתידיים מקבלים במהלך הכשרתם כלים רבים של הבלשנות המודרנית תוך העמקת ההבנה בחקר השיח וברטוריקה ותוך התבוננות מושכלת על הזיקה שבין השימוש בשפה לבין הקשריה החיצוניים. המגמה במסלול זה היא להביא את הסטודנטים לרמה של מצוינות באיכותם, בבקיאותם וברמת מקצועיותם הן כסוכני תרבות לשונית והן כמורים ללשון עברית מן המובילים בתחומי המחקר של השיח. 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: