יום ראשון, 26 במאי 2019, כ"א אייר ה' תשע"ט
לפרסום חייגו: 058-4337220

גולן וקצרין בצפונט

גולן קצרין

פרויקט "דירה להשכיר" בקצרין

112 דירות להשכרה ארוכת טווח ייבנו בקצרין. הדירות יושכרו במחיר נמוך ב-20 אחוז ממחירי השוק.

פורסם בתאריך:


מחירי הדיור אמנם ירדו קצת בתקופה האחרונה, אך עדיין הם מחוץ להישג ידם של רבים. שכירות בשוק הפרטי גם היא בעייתית, משום שאין לשוכר שום ביטחון שיוכל להמשיך לגור בדירה שבה הוא שכר, ובמחיר שסוכם.

במועצה המקומית קצרין מעוניינים לתת מענה לבעיה הזו במסגרת פרויקט דיור להשכרה, שעתיד להיבנות במהלך 3 השנים הקרובות. הפרויקט כולל 112 דירות המיועדות להשכרה ארוכת טווח, וישולבו בו שטחי מסחר ותעסוקה שישרתו את תושבי קצרין והסביבה.

במסגרת הפרויקט ייהנו השוכרים מהסכם שכירות ארוך טווח לתקופה של עד 10 שנים, בשכר דירה קבוע, המספק יציבות וודאות לאורך כל תקופת ההשכרה. יחד עם זאת, מאפשר הסכם השכירות גמישות מרבית לדיירים, היכולים לסיים את השכירות כל שנה.

50% מדירות המגורים מיועדות להשכרה במחיר מופחת, בהנחה של 20% ממחיר השוק, לבעלי אישור זכאות במסלול "מחיר למשתכן – חסר דירה", אשר יזכו בהגרלה שתיערך לפני אכלוס הפרויקט.

את פרויקט "דירה להשכיר", מובילה החברה הממשלתית לדיור ולהשכרה, הפועלת תחת משרד האוצר. החברה תבצע בקרה על שלבי התכנון וההקמה, ותנאי השכירות למשך כל תקופת ההשכרה.

הדמיה: חברת "Arceffcet"

כעת נמצא הפרויקט בשלבי מכרז לבחירת יזם, אשר יתכנן, יקים ויפעיל את כלל הפרויקט באמצעות חברת ניהול שתבצע תחזוקה שוטפת, הן לשטחים הציבוריים בפרויקט והן לדירות המגורים, לאורך כל תקופת ההשכרה.

דימי אפרצב, ראש מועצת קצרין ציין: "מדובר בפרויקט חשוב שהצלחנו להביא לקצרין למען התושבים, בדגש על צעירים, שעדיין לא הקימו את ביתם, הפרויקט מאפשר מגורים ודיור בתנאים טובים ועלות נמוכה יחסית".

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: