יום שישי, 29 במאי 2020, ו' סיון ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

מטולה בצפונט

כתבות על הנעשה במושבה מטולה

משרד הבינוי והשיכון ישווק שכונה חדשה במטולה לאחר עשרות שנים.

בפגישה שקיים ראש המועצה המקומית מטולה, דוד אזולאי, עם שר הבינוי והשיכון, יואב גלנט, אישר השר את הקמתן של 76 יחידות דיור חדשות בשכונת הר צפיה במטולה.

פורסם בתאריך:


אמש אושרו עלויות פיתוח עבור 76 יחידות דיור שישווקו בהר צפיה, במטולה. משרד הבינוי והשיכון אישר את הפיתוח בשיתוף עם קרן קימת לישראל ומשרד הביטחון .השר גלנט הורה על הפחתת עלויות הפיתוח על מנת להבטיח את הצלחת השיווק של השכונה, ולצורך כך גייס שותפים נאמנים- קק״ל והעומד בראשו, מר דניאל עטר, ומשרד הביטחון, שהשתתפותם איפשרה את הוזלת העלות למשתכנים והצלחת השיווק.

בעוד כחודשיים צפויה לצאת לשיווק השכונה חדשה במטולה. מדובר בשכונה הראשונה שמשווקת לציבור מזה כ 20 שנה. אישור הקמת השכונה החדשה הסתייע בזכות החלטתו של שר הבינוי והשיכון, יואב גאלנט, לתקן עוול של שנים בכך שהכניס את מטולה למפת העדיפות הלאומית,  ובמקביל הקצה תקציב על מנת להוזיל את עלויות פיתוח הקרקע עלות פיתוח ממוצעת למגרש בגודל 500 מ״ר, תעלה כ- 245,000 ש״ח למשתכן.

זוהי בשורה משמעותית למושבה מטולה, המציינת השנה 120 שנים להיווסדה, הטומנת בחובה אפשרויות פיתוח וביסוס לתושבים הקיימים ולאלה החדשים שיבואו. במיוחד לאור העובדה שב-20 השנים האחרונות המושבה לא זכתה לבניה חדשה, מה שמנע מזוגות צעירים להתיישב בה.

השר יואב גלנט הוסיף: ״מטולה הינה נכס בטחוני אסטרטגי משמעותי של מדינת ישראל. הקמת השכונה החדשה נעשית מתוך ראייה של החשיבות האסטרטגית בהעברת אוכלוסייה חזקה מהמרכז לערי הנגב והגליל ומתוך שאיפה לפעול לצמצום פערים בחברה הישראלית. נמשיך לפעול למען הציבור בישראל.״

ראש המועצה המקומית מטולה, דוד אזולאי: "מדובר בבשורה מרגשת במיוחד עבור מטולה וכל זה לא היה קורה ללא ההתגייסות המדהימה של משרד שיכון ובינוי ,קק"ל ומשרד הביטחון שהבינו את חשיבות בניית שכונה חדשה בנקודה הצפונית במדינה. אני שמח כי בעזרת שותפינו הצלחנו יחד בכוחות משותפים להסיר חסמים של עשרים שנה ולאפשר למושבה הותיקה שלנו, המשך התחדשות ופיתוח דמוגרפי שאליו שיווענו במשך שנים. זהו פרויקט הדגל שלי שעליו אני עמל ימים ולילות במשך השנתיים האחרונות וגאה על כך שהצלחנו להגיע ליום המיוחל. בשמי ובשם תושבי המושבה מטולה אני מודה לכל השותפים לפרויקט חשוב זה ובטוח כי מטולה תפיק את המירב מהקמת שכונה חדשה זו".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: