יום שני, 22 באפריל 2019, י"ז ניסן ה' תשע"ט
לפרסום חייגו: 058-4337220

חדשות בצפונט

חדשות

אונסק"ו והאתיקה הרפואית

מנהל המרכז הרפואי זיו בצפת, ד"ר סלמן זרקא, הרצה לרופאים מכל העולם על אתיקה רפואית, בכנס שהתקיים ביוזמת אונסק"ו, על הטיפול בפצועים הסוריים שאושפזו בזיו במהלך מלחמת האזרחים בסוריה

פורסם בתאריך:


אונ"סקו הוא ארגון השייך לאו"ם שמטרתו המוצהרת היא לתרום לשלום ולביטחון על ידי קידום של שיתוף פעולה בינלאומי בתחומים של חינוך, מדע ותרבות, מתוך שאיפה להנחיל ברחבי העולם רגש של כבוד כלפי ערכי הצדק, שלטון החוק, זכויות האדם והחירויות הבסיסיות שהוכרזו בהצהרת האו"ם.

אבל הארגון הזה נגוע גם באינטרסים פוליטיים ומדיניים שלעיתים מרחיקים אותו מהמטרות המוצהרות והופכים אותו גם לבמה לצעדים אנטי ישראליים. החלטות שהתקבלו באונסק"ו בהקשר של הר הבית ומערת המכפלה זכו לגינוי מצד ממשלת ישראל.

אבל בצד היחסים המתוחים בין מדינת ישראל לאונסק"ו, יש גם שיתוף פעולה והארגון הזה בחר לקיים כנס חשוב בתחום האתיקה הרפואית דווקא בירושלים.

רופאים מכל העולם הגיעו להרצות ולשמוע על נושאים מגוונים מאוד הקשורים לאתיקה הרפואית. אחד המרצים בכנס היה ד"ר סלמן זרקא, מנהל המרכז הרפואי זיו בצפת, שהוזמן להרצות בכנס על  הטיפול ההומניטרי במרכז הרפואי זיו, באלפי פצועי מלחמת האזרחים מסוריה.

העובדה שמדינת ישראל העניקה טיפול לפצועים ממדינה המוגדרת כמדינת אוייב אונסק"ו, אינה דבר מובן מאליו, והעובדה שרופאים מכל רחבי העולם מגיעים לארץ ושומעים כיצד מדינת ישראל התגייסה למען המטרה הזו, יש לה ערך הסברתי ומדיני.

גם העובדה שד"ר סלמן זרקא הוא ממוצא דרוזי, הופכת את הסיפור לעוד יותר משמעותי מבחינה הסברתית. אותם רופאים מכל העולם שהגיעו לישראל, לא ברור מה הם ידעו על מדינת ישראל לפני שהם נחתו בנתב"ג, אבל כאשר עומד מולם בן מיעוטים שהגיע לדרגה בכירה, הן בחיל הרפואה של צה"ל והן בתחום הרפואי הכללי, ממחישה שיש מה ללמוד ממדינת ישראל בתחומים שאותם ארגון אונסק"ו אמור לקדם.

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: