יום שלישי, 15 באוקטובר 2019, ט"ז תשרי ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

חדשות בצפונט

חדשות

אין יותר מנגלים בפארק הזהב

בעקבות השריפה שפרצה בפארק הזהב, החליטה עיריית קרית שמונה לאסור הבערת אש בתחומי הפארק.

פורסם בתאריך:


לפני שבועיים פרצה שריפה בפארק הזהב בקרית שמונה. השריפה פרצה ככל הנראה משום שמטיילים שהבעירו אש בתוך הפארק, לא כיבו אותה כמו שצריך.

השריפה הזו גרמה לנזק משמעותי לצומח ולחי בפארק, ובזכות פעולה נחושה של הכבאים, האש לא התפשטה לבתים הסמוכים לפארק.

בעקבות זאת החליטה עיריית קרית שמונה לאסור על הבערת אש בפארק. בהודעה מטעם העירייה נאמר: בעקבות השריפה שפרצה לפני כשבועיים בפארק הזהב כתוצאה מגחלים שלא כובו, הוחלט לעת עתה, שלא לאפשר הבערת אש בפארק הזהב החל מהיום.

 "השיטור העירוני הונחה לאכוף איסור הבערת אש מכל סוג לרבות מנגלים בפארק הזהב. פקחי ושוטרי יחידת השיטור העירוני יאכפו את ההחלטה בכל ימות השבוע כולל בשישי שבת. אנא הישמעו להנחיות החדשות והימנעו מקנסות וכתבי אישום".

ההנחיה לאכוף את האיסור החלה להיות מורגשת בשטח. אחד התושבים כתב: "רוצה לפרגן לעיריית ק"ש. הפעם לא רק שמו שילוט בפארק הזהב. פשוט היתה אכיפה לחוק, וכל השבת הסתובבו להם 2 פקחים מקסימים.

"אף בן דוד לא הדליק מנגל והיה מראה מלבב לראות הנחל זורם בלי הרבה עשן מסביב.. ולמה מקסימים? כי ראיתי שהם גם מסתובבים וגם מרימים ניירות חטיפים לפחים על הדרך.. לא מובן מאליו".

השאלה שעולה בעקבות ההנחיה החדשה היא, האם נכון יהיה להשאיר אזור מסוים בפארק שבו יהיה אפשר להדליק מנגל, אזור מוסדר, מתוחם ומפוקח. התשובה היא שהצעד של העירייה נועד למנוע נזק מיידי, אך לא מדובר עדיין במדיניות ארוכת טווח.

העירייה כבר החלה בהליך תכנוני חדש לפארק הזהב, שבמסגרתו תיבחן גם מתכונת ההפעלה, וגם סוגיית הבערת אש בתחומי הפארק תיבחן בין שאר הנושאים. עד אז האיסור על הבערת אש בפארק יישאר בתוקף.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: