יום רביעי, 03 ביוני 2020, י"א סיון ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

חדשות בצפונט

חדשות

בחינה מחודשת של תוכנית התחדשות מרכז העיר

עיריית קרית שמונה החלה לאחרונה בגיבוש תוכנית התחדשות עירונית למרכז העיר. התוכנית תנוע בשני מסלולים מקבילים, האחד, פיתרון בעיות מיידיות, והשני תכנון ארוך טווח.

פורסם בתאריך:


בלב קרית שמונה נמצא המרכז המסחרי הישן, המכונה גם "מרכז הכיכרות". בשנת 2011 יצא לדרך פרויקט שיפוץ של המרכז הזה, עד כה הושלם רק שלב א' בשיפוץ, בו הושקעו 12 מיליון שקלים. 8 מיליון שקלים הושקעו בפרויקט תחבורה, שחיבר בין רח' ארלוזורוב לרח' הרצל.

הנהלת העיר הקודמת לא המשיכה לשלב ב' ו- ג', של הפרויקט, וכעת ההנהלה החדשה מעוניינת לחדש את הפרויקט, וגם לבצע חשיבה מחודשת, ותכנון חדש להמשך.

הוקמה ועדת היגוי בראשות סגן ראש העיר ויו"ר הועדה המקומית לתכנון ובניה, אופיר יחזקאלי, והיא קיימה כבר שתי ישיבות. נכחו בישיבות צוות המתכננים הכולל בעלי מקצוע מובילים מתחום האדריכלות, התנועה, נוף, כלכלה, שמאות, נציגי הרשות להתחדשות העירונית וכן נציגי הועדה המחוזית לתכנון ובניה.

השלב הראשון בעבודת הוועדה מתמקד בבדיקת המצב הקיים.  כדי שאפשר יהיה להתקדם, חייבים לקבל תמונת מצב מפורטת של שימושי הקרקע, ושל הבעלויות על הנכסים. ענייני טאבו, זכויות שימוש ועוד.

בהמשך יתחיל תכנון מפורט  כאשר צוות אגף הנדסה בראשות מהנדס העיר שני אלדן יחד עם אנשי אגף התעשיה, תיירות ועסקים ילוו את הכנת התכנית ואת צוות המתכננים.

במסגרת הכנת התכנית יתקיימו בזמן הקרוב מספר סבבים של כנסי שיתוף ציבור בהם יוזמן הציבור לשמוע ולראות את תוצרי התכנון וכן להשתתף ולקחת חלק פעיל בתהליך קבלת ההחלטות.

אחד הרעיונות שנבחנים הוא שילוב מגורים במרכז המסחרי נועד בעיקר כדי להחיות את המרכז גם בשעות הלילה. המטרה היא שסטודנטים, צעירים ורווקים, ישכרו שם דירות, וכך יכניסו חיים למרכז, שהיום הוא די שומם בשעות האלה.

"אנחנו מריצים שני מאמצים במקביל", אומר סגן ראש העיר, אופיר יחזקאלי. "מאמץ אחד הוא פתרון של בעיות מיידיות, שניתנות לפיתרון בלי הליכי תכנון מסובכים. המאמץ השני הוא לטווח הארוך. זה מצריך איסוף נתונים, ניתוח של המצב, וגיבוש תפיסה ארוכת טווח, שתיתן מענה לשנים רבות קדימה".

ראש העיר, אביחי שטרן, שמוביל את המדיניות בנושא, בשיתוף הרשות להתחדשות עירונית, מתכוון להזמין בישיבות הבאות את הציבור כדי לשמוע ולראות את תוצרי התכנון, וכן להשתתף ולקחת חלק פעיל בהחלטות. 

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: