יום ראשון, 26 במאי 2019, כ"א אייר ה' תשע"ט
לפרסום חייגו: 058-4337220

חדשות בצפונט

חדשות

בוגי בא לדבר על מנהיגות

גן התעשייה תל-חי אירח את כנס 'מנהיגות בעולם משתנה' בהשתתפות שר הביטחון לשעבר משה (בוגי) יעלון, שאמר בין השאר: "בימינו, גם בעולם הפוליטי, מי שאינו נוקט במנהיגות משתפת דינו להיכשל"

פורסם בתאריך:


תחת הכותרת 'מנהיגות בעולם משתנה', התקיים כנס מוצלח בגן התעשייה תל-חי, של התעשיין סטף ורטהימר, ביוזמת הפורום הצפוני לקידום התעשייה והתעסוקה בגליל ובגולן ובשיתוף התאחדות התעשיינים, מעוף ומשרד הכלכלה.

בכנס השתתף שר הביטחון לשעבר, משה (בוגי) יעלון, שהרצה בנושא 'מנהיגות במאה ה-21',  ודן בשינויים הגיאופוליטיים, הטכנולוגים והחברתיים, המאפיינים את תקופתנו.

"במציאות המשתנה ישנה חשיבות עליונה ל'מנהיגות משתפת'- אשר הינה המנהיגות האידיאלית לעידן הנוכחי, המאפשרת לעמוד באתגרים, על ידי יצירת מנגנון בקרב האנשים לפתח חשיבה מחוץ לקופסה ופורצת גבולות, ובכך להביא להצלחה בכל התחומים, בימינו, גם בעולם הפוליטי, מי שאינו נוקט במנהיגות משתפת דינו להיכשל".

בוגי כיוון נכון כשדיבר על "מנהיגות משתפת". בעולם המודרני והמתוחכם זה הדבר המתבקש, זה גם התאים למוטו של הכנס, אבל מבחינתו של בוגי זה התאים גם לביקורת שיש לו על מנהיגותו של נתניהו. יעלון, מאז שעזב את הממשלה, מתח לא פעם ביקורת על ראש הממשלה ועל סגנון המנהיגות שלו.

יעלון מצא לנכון להתייחס גם לעניינים ביטחוניים ולשאלת המנהרות בגבול לבנון: "לא כדאי להשליך את הזירה בעזה על זירה הצפונית", אמר. "אם החיזבאללה רוצה לפלוש לגליל הוא לא צריך בהכרח מנהרות, בצפון הטופוגרפיה שונה לחלוטין מדרום הארץ. למרות זאת, אני לא מוציא את זה מכלל אפשרות, אך עד היום זה לא האיום על הצפון".

בכנס השתתפו ראשי הרשויות מהאזור, גיורא זלץ מגליל עליון ובני בן מובחר ממבואות חרמון. היו גם תעשיינים ואנשים הקשורים לנושא הפיתוח בגליל

גן התעשייה תל חי אירח את הכנס, ובמקום כזה אי אפשר שלא לדבר על מנהיגותו של סטף ורטהיימר, שסלל את הדרך להקמת גני תעשייה ברחבי הארץ. מנכ"ל גני התעשייה אריה דהן, דיבר אל כך ואמר: "החזון של סטף ורטהימר להביא תעשייה לצפון הרחוק הצליח. כיום כל ששת גני התעשייה שלנו ב- 90% תפוסה" אמר דהן וציין כי, מעל מאה מהנדסים בתחום המחשוב עשו 'רי לוקיישן' והצטרפו עם משפחתם לשכונות החדשות בקיבוצי הגליל העליון".

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: