יום חמישי, 27 ביוני 2019, כ"ד סיון ה' תשע"ט
לפרסום חייגו: 058-4337220

חדשות בצפונט

חדשות

ההיי טק עולה צפונה

כנס של מאות אנשי היי טק יתקיים השבוע במלון גלילון. הכנס אורגן על ידי קהילת היזמות Hula Valley בשיתוף גופים נוספים הקשורים לתחום. מטרת הכנס היא להפגיש יזמים ומשקיעים, כדי לקדם את תחום ההיי טק בגליל העליון.

פורסם בתאריך:


משהו מתחיל כנראה לזוז בתחום ההיי טק בגליל העליון. ביום חמישי - 10.1.2018 יתקיים במלון גלילון ליד צומת כח, כנס רב משתתפים שיעסוק בקידום תחום ההיי טק בגליל העליון. זהו הכנס הגדול ביותר בתחום זה שהתקיים בגליל העליון, וצפויים להשתתף בו כ-600 איש.

הכנס זכה לשם "נורטק", Nortech שזה קיצור  שלConference   Northern Israel Tech Annual   מטרת הכנס היא ליצור חיבור בין משקיעים, אנשי אקדמיה, סטארטאפיסטים ויזמים, חברות טכנולוגיה, וקהילות של אנשי הייטק בתחומים שונים. שותפים לכנס כמה גופים מוסדיים כמו אשכול הגליל המזרחי, המכללה האקדמית תל חי, רשות החדשנות, מעוף טק ועוד.

הכנס הזה לא צמח כך סתם משום מקום. הכוח המניע מאחוריו הזה קהילת יזמות, חדשנות וטכנולוגיה, המכונה חולה ואלי Hula Valley)) שפועלת כבר שנה וחצי בגליל העליון, ועד היום כל הפעילות שלה נעשתה בהתנדבות. 

כן, מדובר בחבורה של משוגעים לדבר, שהחלו לפעול מתחת לרדאר ולאט לאט יצרו קהילה של ממש, של אנשים מכל האזור הקשורים לתחום הפיתוח הטכנולוגי. בראש ההתארגנות עומדים יעל לובן, אלמוג אנג'ל ואוהד הורנשטיין.

הם לקחו על עצמם משימה להפוך את הגליל למרכז חדשנות עתירת ידע באמצעות הרחבת וגיוון חברות ההייטק הפועלות באזור תוך מינוף אלו הקיימות. הם הספיקו לקיים כבר מאות מפגשים פרטניים עם יזמים ואנשי הייטק. הם קיימו כבר עשרות אירועים וכנסים. יש 30 מתנדבים שמארגנים את הפעילות, וישנם כבר 700 חברים בקהילה הזו.

;t=8s

החסם העיקרי שמונע כיום יזמים ואנשי הייטק להעתיק את פעילותם לגליל העליון הוא החשש שהם לא יצליחו לגייס כוח אדם מקצועי בתחום בו הם עוסקים. כנס הנורטק הוא סוג של הפגנת כוח, שנועדה להפיג את החשש הזה.

"מאות אנשים הקשורים לתחום ההייטק כבר נרשמו לכנס, וזה ממחיש שיש לגליל העליון מה להציע בתחום", אומרת מנכ"לית אשכול הרשויות של הגליל המזרחי והגולן, נורית צור. "אני מאמינה שהכנס הזה, והמפגש שהוא ייצור בין כל הגורמים, ייתן תנופה משמעותית. צריך ליצור את החיבורים, והכנס הוא הזדמנות טובה".

(במהלך הכנת כתבה חלה אי הבנה בראיון שהתקיים עם יעל לובן, הדברים שנאמרו בשמו הוסרו מהכתבה מכיוון שלא הובנו כהלכה ויצרו רושם מוטעה. אתר "צפונט" מביע התנצלות על טעות זו)

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: