יום רביעי, 03 ביוני 2020, י"א סיון ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

חדשות בצפונט

חדשות

הולך להיות חם אש

מזג האוויר הצפוי בל"ג בעומר יהיה שרבי, וזה הולך להיות קשה עבור כוחות המשטרה, מד"א ומכבי האש, שיאבטחו את ההילולה במירון

פורסם בתאריך:


במשטרת ישראל, במכבי האש, וכן במד"א ובבית החולים זיו, נערכים לקראת ל"ג בעומר. ההיערכות המרכזית היא בהילולת הרשב"י במירון, אך תשומת הלב תינתן גם למדורות שיבערו בכל האזור.

מזג האוויר אינו מבטיח טובות. אפילו במירון שם בדרך כלל קריר באופן יחסי, יהיה חם מהרגיל, והטמפרטורות החזויות הן יגיעו ל-33 מעלות.

ההילולה במירון תאובטח על ידי אלפי שוטרים ולוחמי משמר הגבול, שייעזרו בשלל אמצעים טכנולוגיים על מנת להבטיח את שלומם של החוגגים. המשטרה תהיה פרוסה בכל המרחב סביב מירון, וכל האזור סביב מירון ייסגר לתנועת כלי רכב פרטיים.

גם במד"א נערכים בכוחות מתוגברים להילולה במירון. 200 אמבולנסים יהיו בכוננות, כוחות מד"א יפעלו בשיתוף עם 23 ארגוני הצלה שונים ויאבטחו את מאות אלפי החוגגים.

במקביל להיערכות של מד"א גם במרכז הרפואי זיו נערכים לקליטה של אנשים שיזדקקו לטיפול רפואי. ,הצוותים הרפואיים יתוגברו ויתבצע שיתוף פעולה עם צוותי מד"א וגורמי הצלה נוספים הפועלים באזור ההילולה במירון בהעברת נפגעים שיזדקקו לטיפול בבית החולים.

הנזקקים לטיפול רפואי בהילולה סובלים בדרך כלל מכוויות, חבלות, התייבשות וכן אנשים עם מחלות כרוניות המשתתפים בהילולה. מנהל זיו, ד"ר סלמאן זרקא פנה לציבור, ואמר: "אנו מבקשים החוגגים במירון ובחגיגות ל"ג בעומר, נקיטת זהירות והקפדה על אמצעי בטיחות ובעיקר שמירה על הילדים והקשישים ומאחלים לכולם חג שמח ובריא".

אתגר קשה במיוחד צפוי גם למכבי האש, בעיקר בגלל מזג האוויר הצפוי. בשירותי הכבאות אומרים שהם פחות מודאגים ממה שיהיה במירון, משום ששם ההיערכות למוקדי האש מאוד קרובה.

הקושי יהיה בכל אותם אתרים בהם יהיו מדורות של ילדים ובני נוער, ששם הפיקוח אינו ממש הדוק. מה שעדיין לא ברור הוא מה תהיה עוצמת הרוח. הרוח מהווה סכנה לא פחות מהחום והאוויר היבש.

סיבה נוספת שבגללה מודאגים במכבי האש היא שאחרי החורף הגשום, העשביה שצמחה צפופה וגבוהה יותר, ולכן הם פונים אל הציבור לנקוט במשנה זהירות.

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: