יום חמישי, 27 ביוני 2019, כ"ד סיון ה' תשע"ט
לפרסום חייגו: 058-4337220

חדשות בצפונט

חדשות

חגיגות ה - 70 לקרית שמונה, מירי רגב הבטיחה לסייע

שרת התרבות והספורט מירי רגב הביעה נכונות לחזק את התרבות והספורט בעיר, וגם לסייע תקציבית לעירייה בנושא חגיגות ה – 70 להיווסדה של קרית שמונה.

פורסם בתאריך:


ראש עיריית קריית שמונה עו"ד אביחי שטרן נפגש השבוע עם שרת התרבות והספורט מירי רגב במטרה לסייע ולחזק את העיר.

ראש העיר שטרן והשרה רגב שוחחו ארוכות ב"ארבע עיניים" וקבעו להיפגש שוב, בימים הקרובים, בצוותא עם הצוותים המקצועיים של המשרד ושל הרשות, כדי לקדם את ענייני התרבות והספורט של העיר, כשבמוקד: חגיגות ה-70 לקריית שמונה שיחולו השנה.

בהודעת העירייה נמסר כי השרה רגב הביעה נכונות של ממש לסייע לקריית שמונה, והצוותים המקצועיים של משרד התרבות והספורט כבר הונחו לקיים פגישה עם ראש העיר אביחי שטרן ומנכ"ל העירייה יורם ביטון ממש בקרוב.

ראש העיר, אביחי שטרן, נשמע מרוצה לאחר הפגישה וגם החמיא לרגב ואמר:  "השרה מירי רגב ידועה באהבתה לקריית שמונה ולתושבים ויש בה רצון עז לסייע בחיזוק התרבות והספורט בעיר. העובדה שהיא הנחתה את אנשיה לתאם לנו פגישה מיידית בלשכתה מדברת בעד עצמה. אנחנו ממשיכים בכל המרץ לעבוד למען קריית שמונה".

למירי רגב יש אכן מערכת יחסים קרובה עם קרית שמונה. ראשית, הדובר שלה, אלי סבתי, הוא תושב קרית שמונה. שנית, קרית שמונה זו עיר שיש בה תמיכה גדולה למפלגת הליכוד, וכבעלת חושים פוליטיים חדים, השרה רגב לא תחמיץ כל תמיכה אפשרית בה באופן אישי, ובליכוד בכלל.

השאלה היא האם כל זה אכן מתורגם לתמיכה של ממש בעיר. פעמים רבות קורה שמחמיאים לשר מסוים על תמיכתו, לא בגלל שהוא באמת תמך, אלא בגלל שרוצים שהוא יתמוך בעתיד. 

כך למשל בחודש מאי 2017 הוחלט להקדיש טורניר טניס שהתקיים במרכז הטניס בקרית שמונה לכבוד השרה מירי רגב, ומנהל מרכז הטניס דאז, שאול זוהר, אמר: "החלטנו לכבד את השרה בזכות התרומה הרבה שלה לספורט בישראל, לפריפריה בפרט ובעיקר לקריית שמונה".

לעומת זאת, חצי שנה לאחר מכן, יצא איזי שרצקי, הבעלים של איתוראן קרית שמונה, בהתקפה חריפה על השרה רגב, ואמר עליה: "בושה שהיא שרת התרבות והספורט". זה היה בעקבות הקשיים הכספיים שאליהם נקלע תיאטרון מראה.

"תקציב התרבות בעיר קוצץ ב-300 אלף שקל ואין כסף לתיאטרון", אמר שרצקי. "אני נאלצתי לתמוך כספית בתיאטרון כדי שלא ייסגר. ביקשתי ממנה עזרה והיא לא עשתה כלום. היא יודעת רק לדבר. בושה שהיא שרת התרבות והספורט, בניגוד אליה אני לא אתן לתיאטרון להיסגר, קריית שמונה לא חשובה לה".

רגב הכחישה את דבריו של שרצקי, ותקפה אותו במגרש שלו, כשאמרה: "איזי שרצקי שוכח שרק בזכות משרד התרבות והספורט, שדאג השנה לתוספת של מיליוני שקלים לעירייה לטובת מגרש הכדורגל בעיר, זוכה קבוצתה של קריית שמונה לארח את משחקי ליגת העל במגרשה הביתי".

לגבי התיאטרון רגב טענה שמשרדה דווקא הגדיל את התקציב, ובתגובה הוסיפה: "לצערנו, על אף התוספות התקציביות הדרמטיות, כשלה העירייה בניהול התיאטרון, שכאמור נהנה מתקציב גדול".

הדברים האלה נאמרו, כאשר ניסים מלכה היה ראש עיר. אלי סבתי, הדובר של מירי רגב, היה בעימות מתמשך עם ניסים מלכה, ומלכה אף הגיש נגדו תביעה משפטית.

האם העימות הזה חלחל גם לתשובה שסבתי שלח מטעמה של מירי רגב, קשה לדעת, אבל עכשיו יש משחק חדש. אביחי שטרן הוא זה שמוביל את העירייה, ואין מולו שום משקעי עבר. איך כל זה יתורגם לשפת המעשה, נוכל לראות במהלך השנה הקרובה.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה:
1
אז נראה הופעות של אייל גולן
שרוליק | 15:46   03.01.19