יום שני, 22 באפריל 2019, י"ז ניסן ה' תשע"ט
לפרסום חייגו: 058-4337220

חדשות בצפונט

חדשות

יום המאבק באלימות כנגד נשים צוין בהפגנות בקרית שמונה ובמכללת תל חי

הבוקר התקיימה הפגנה בצומת ביג בקרית שמונה כחלק מהמאבק למיגור האלימות נגד נשים. גם במכללת תל חי ציינו את המאבק בהפגנה רבת משתתפים

פורסם בתאריך:


יום המאבק כנגד האלימות כלפי נשים צוין גם בקרית שמונה. בשעות הבוקר נאספו עשרות מפגינים בצומת ביג בכניסה הדרומית לעיר, הניפו שלטים, וקראו לפעולה נחושה למניעת האלימות כנגד נשים.  גם ראש העיר הנבחר, אביחי שטרן, וסגנו, אופיר יחזקאלי, הגיעו להפגנה כדי להביע הזדהות עם המאבק.

בעקבות ההפגנה אמר שטרן: "הבוקר השתתפתי בהפגנה שהתקיימה בקרית שמונה כנגד האלימות כלפי נשים. עשיתי זאת מתוך הזדהות עם מטרות המאבק. עלינו לגלות נחישות כנגד כל גילוי של אלימות ובכלל זה גם אלימות כלפי נשים. כדי להילחם בתופעה צריך להגביר את המודעות וגם לחזק את המערך המסייע לנשים שסובלות מגילויי אלימות כלפיהן".

במכללת תל חי ציינו גם כן את יום המאבק באלימות כנגד נשים. כ- 500 משתתפות ומשתתפים הגיעו להפגנה  שהחלה בשעה 12:00 בצעדת מחאה בקמפוס המזרחי של המכללה.

משתתפי ההפגנה הניפו כרזות הקוראות למגר את תופעת האלימות כלפי נשים ויצאו בקריאות: " נשים דורשות בטחון", "זו לא טעות זו מדיניות", "לא נסבול את זה יותר- דם אחיותינו לא הפקר", "בממשלה אדישים לאלימות כלפי נשים" ועוד.

בתום ההפגנה נערכה הרצאתה של ד"ר אביגיל מור, חוקרת בכירה בתחום האלימות כלפי נשים אשר עורכת סדרת מחקרים מתמשכת בעשור האחרון הבודקים את אחוזי הפגיעה בנשים".

ריבוי מקרי הרצח של נשים בתקופה האחרונה העלה את התופעה של האלימות נגד נשים לראש סדר היום הציבורי בכל רחבי המדינה. מקרים של אלימות כנגד נשים מתרחשים בכל מקום, ובמובן הזה אין הבדל בין המרכז לפריפריה.

בקרית שמונה פועל המרכז למניעת אלימות במשפחה, שמשרת את אזור קרית שמונה, אצבע הגליל ורמת הגולן. בתוך המרכז הזה פועלת גם יחידת סיוע לנפגעות תקיפה מינית. מטרתה:  להעניק סיוע לנפגעות אלימות מינית ולהיאבק בתופעת האלימות המינית באמצעות העלאת מודעות ושינוי עמדות ולהציע סיוע נפשי, תמיכה, ייעוץ וליווי לנפגעות אלימות מינית ולקרובים אליהן, במשך 24 שעות ביממה.

קרית שמונה עלתה לכותרות בהיבט השלילי של אלימות קשה כנגד נשים בשנת 1994 בעקבות המקרה של כרמלה בוחבוט, שרצחה את בעלה לאחר שנים ארוכות בהם סבלה מאלימות קשה מצידו.

בעלה של כרמלה, יהודה בוחבוט, נקט כלפיה במשטר של טרור, הפחדה והשפלה שנלוו אליו אלימות פיזית ומילולית קשות. הוא הכה אותה בידיו ובחפצים שונים, מהם חדים. הוא תבע ממנה ציות מוחלט לכל רצונותיו ואסר עליה באיומי מוות לקבל טיפול רפואי בפגיעות הגופניות שגרם לה.

ב-18 בפברואר 1994 בעקבות עוד מקרה של אלימות כנגדה ירתה בוחבוט בבעלה באמצעות נשקו האישי של בנה החייל. היא נדונה לשבע שנות מאסר בגין הריגה.

הדברים שאמר השופט יעקב קדמי בעניינה של בוחבוט, כאילו מתקשרים באופן ישיר למציאות שהתרחשה בחודשים האחרונים, ואשר הובילה למחאה החברתית הרחבה שצויינה היום

;t=17s

וכך כתב השופט קדמי: "אם כל חטאת אינה תגובת הייאוש של קרבן ההתעללות, אלא שתיקת החברה, החל באלה היודעים על מסכת ההתעללויות ואינם מדווחים על כך, וכלה ברשויות שאינן מתערבות במידה הדרושה. מחקרים רבים הראו כי אדישותה של החברה והתעלמותה ממעשי האלימות בחוג המשפחה מאפשרים התפתחות דינמיקה של אלימות גוברת והולכת, המסתיימת במוות - לרוב מות האישה בידי הבעל, ולעתים מות הבעל האלים מידי האישה המוכה".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: