יום שני, 19 באוגוסט 2019, י"ח אב ה' תשע"ט
לפרסום חייגו: 058-4337220

חדשות בצפונט

חדשות

כתב אישום נגד מציתיי מסעדה בגוש חלב

כתב אישום נגד מציתיי מסעדה בגוש חלב

פורסם בתאריך:


משטרת ישראל גיבשה תשתית ראיתית כנגד שני נאשמים תושבי גוש חלב שחברו יחדיו והציתו מסעדה בכפר.  פרקליטות מחוז צפון הגישה נגדם כתב אישום ובקשה למעצרם עד תום ההליכים

ביום שני, לפני כשלושה שבועות (21/1/19) סמוך לשעה 02:00 התקבלה קריאה במוקד 100 של משטרת ישראל על שריפה במסעדה בכפר גוש חלב.

כוחות משטרה הוזנקו למקום בשיתוף חוקר דליקות מכב"ה והחלו בביצוע פעולות חקירה אינטנסיביות  תוך שימוש באמצעים טכנולוגים.

בתאריך 21/1/19 נעצר הנאשם מוחמד חליחל (נאשם מס' 1) בן 21 תושב הכפר, במסגרת החקירה עלה שבעקבות סכסוך שהתפתח בין משפחת הנאשם לבין משפחת הקורבן החליט הנאשם להצית את המסעדה.

הנאשם הציע לחברו קאסם אבו זיינב (נאשם מס' 2) בן 21 תושב גוש חלב להצית את המסעדה בתמורה לתשלום של 2,000 ₪. קאסם הסכים להצעת חברו.

מעובדות כתב האישום עולה שבתאריך 20/1/19 בשעות הערב הגיע מוחמד ברכבו לביתו של קאסם בנהריה ולאחר חצות נסעו השניים ברכבו של מוחמד לכיוון הכפר גוש חלב במטרה להצית את המסעדה.

טרם הנסיעה לכפר הצטייד מוחמד בכפפות ובבקבוק שהכיל בנזין,כשהגיעו לכפר מסר מחמוד לקאסם את הבקבוק שהכיל בנזין ואת הכפפות , הורה לו כיצד להצית את המקום, ובנוסף תיאמו את המקום בו מחמוד יאסוף את קאסם לאחר ההצתה.

סמוך לשעה 02:00 הוריד מחמוד את קאסם בסמוך למסעדה ומשם נסע לביתו שנמצא בסמיכות למקום והמתין לו.

קאסם שפך את הבנזין על הקיר החיצוני של המסעדה הדליק נייר טואלט והשליכו לתוך הבנזין.מיד לאחר מכן נמלט ופגש במחמוד אשר מסר לו בגדים להחלפה,קאסם החליף את בגדיו ברכב ולאחר מכן השניים נמלטו ברכב מהמקום.

לאחר חקירה מיומנת ויסודית, חוקרי משטרת ישראל הצליחו לגבש תשתית ראייתית כנגד הנאשמים בגין הצתה והיום בבימ"ש מחוזי נצרת פרקליטות מחוז צפון הגישה נגדם כתב אישום בגין הצתה והסתייעות ברכב לביצוע פשע ובקשה למעצרם עד תום ההליכים.

בנוסף בסיום ההליכים, בכוונת המשטרה לחלט את רכב הנאשם ששימש את הנאשמים לביצוע העבירה.

 

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: