יום שני, 23 בספטמבר 2019, כ"ג אלול ה' תשע"ט
לפרסום חייגו: 058-4337220

חדשות בצפונט

חדשות

לא יהיה קצין משמרת בתחנת הכיבוי בקרית שמונה

על רקע השריפה שפרצה ביום שישי בפארק הזהב בקרית שמונה, בעיריית קרית שמונה מוחים על כוונת רשות הכבאות וההצלה להעביר את קצין המשמרת מתחנת קרית שמונה לתחנת חצור הגלילית

פורסם בתאריך:


ביום שישי האחרון, בשעות אחר הצהריים, פרצה שריפה בפארק הזהב בקרית שמונה. השריפה פרצה בשדה קוצים שנמצא בשטחי הפארק, התפשטה במהירות והייתה סכנה שהיא תתפשט גם לכיוון בתי מגורים סביב הפארק. תושבים ברח' עליית הנוער וקרן היסוד פונו מבתיהם בסיוע המשטרה. בסופו של דבר הכבאים הצליחו להשתלט על השריפה ולמנוע אבידות ברכוש ובנפש.

השריפה הזו פרצה באותו שבוע שבו התברר להנהלת עיריית קרית שמונה, שבכוונת רשות הכבאות וההצלה לבצע שינויים במצבת כוח האדם בתחנות במרחב הגליל העליון. השינוי המדובר הוא העברת קצין המשמרת מתחנת הכיבוי בקרית שמונה לתחנה בחצור הגלילית.

הרקע להחלטה, כך טוענים בעיריית קרית שמונה, הוא השריפה שפרצה בבניין מגורים בצפת בשבוע שעבר, שבה נהרג הילד אלעד פריזאט. ברשות הכבאות משיבים שאין קשר בין השריפה בצפת לבין ההחלטה על העברת קצין המשמרת, החלטה, שלטענת רשות הכבאות, היתה בתכנון כבר זמן רב.,

ברשות הכבאות אומרים שבהמשך הם יפרסמו הודעה לעיתונות, ובה יובהר מדוע הוחלט על הצעד הזה. בינתיים בעיריית קרית שמונה לא מוכנים לעבור לסדר היום בנושא הזה.

בעירייה טוענים שבאירועים בדרגת סיכון 3 ו-4  מתחייבת, על פי תקנות רשות הכבאות, נוכחות קצין משמרת בשטח, כך שכדי להתחיל לטפל באירוע, הכבאים מקרית שמונה יצטרכו להמתין עד שיגיע קצין המשמרת מחצור. מדובר על אירועים כמו דליפה של חומרים מסוכנים, דליפת גז בקניון או במרכז מסחרי, שריפות בבנייני מגורים גבוהים, וכל שריפה שבה יש חשש ללכודים.

 

ראש עיריית קרית שמונה, אביחי שטרן, פנה למפקד מחוז צפון ברשות הכבאות, טפסר ניזאר פארס, והביע את מחאתו בנושא. שטרן הדגיש כי ההחלטה נוגדת את תקנות רשות הכיבוי וההצלה, שבה נאמר שבתחנה אזורית, דוגמת זאת שיש בקרית שמונה, חייב להיות נוכח קצין משמרת.

"לא אתן להפקיר את העיר קרית שמונה ללא קצין כלל, כאשר הקצין הקרוב ביותר נמצא במרחק של 30 ק"מ מהעיר", אמר שטרן. "העיר קרית שמונה וסביבתה רוויים מפעלים, כולל כאלה המחזיקים חומרים מסוכנים, כדוגמת עוף הגליל. ללא קצין בתחנת קרית שמונה, המערך המבצעי והמענה המהיר לאירוע מורכב יורדים משמעותית, ואני כראש העיר לא ישן רגוע במצב שכזה".

טפסר פארס השיב לשטרן שאין באפשרותו למנוע את המהלך, שכן מדובר בהחלטה שאמורה לשפר את המענה המבצעי בכלל אזור הצפון. עוד הוא הסביר שבכל אירוע הכבאים יוצאים ראשונים לשטח והפיקוד מגיע בגל השני. כמו כן ב-90 אחוז מהאירועים קצין המשמרת לא מגיע לשטח.

התשובות האלה, כאמור אינן מרגיעות את שטרן, והוא מתכוון להמשיך להיאבק לשינוי ההחלטה. לדבריו, השריפה שפרצה ביום שישי בפארק הזהב, ושעלולה היתה להתפשט לתוך בנייני מגורים הסמוכים, המחישה עד כמה טענותיו מוצדקות.

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: