יום חמישי, 06 באוגוסט 2020, ט"ז אב ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

חדשות בצפונט

חדשות

למשתמטי הארנונה: החגיגה נגמרה

הנהלת עיריית קרית שמונה החליטה שלא להעלות את הארנונה למגורים ולעסקים קטנים, ובמקביל לפעול באופן נחוש כנגד תושבים שהשתמטו מתשלום הארנונה.

פורסם בתאריך:


בתום דיון ממושך שהתקיים הערב בהנהלת העיר, הוחלט כי הארנונה למגורים ולעסקים קטנים בקריית שמונה לא תעלה בשנת 2019. ראש העיר וחברי הנהלת העיר הנחו את גזבר העירייה לבצע עדכון בצו הארנונה לשנת 2019, כך שלא תתבצע העלאה המתוכננת, כפי שהמליץ משרד הפנים.

ראש העיר אביחי שטרן: "לא ניתן יד לפגיעה בתושבי העיר. בכוונתי לגבות את הסכום החסר מכל אותם חייבי ארנונה שעד כה התחמקו מתשלום וצברו חובות אדירים בסכום של כ-136 מיליון שקלים. עכשיו הגיע מועד התשלום נגמרה החגיגה".

למרות המלצת משרד הפנים, החליטו הערב ראש העיר וחברי הנהלת העיר כי הארנונה למגורים ולעסקים קטנים בקריית שמונה לא תעלה בשנת 2019.

החלטה זו שהתקבלה בישיבת הנהלת העיר, מבטלת למעשה את העלאת הארנונה המתוכננת לשנת 2019, עפ"י המלצת משרד הפנים, כפי שנשלחה לחברי מועצת העיר לקראת ישיבת אישור תקציב העירייה וצו הארנונה לשנת 2019, שתתקיים ביום רביעי הקרוב.

כאמור, הארנונה לשנה הקרובה תישאר בהתאם לתעריף משנה קודמת בצירוף העדכון האוטומטי המחוייב לפי חוק (0.32%).

חברי הנהלת העיר התחייבו להשיג את הכסף החסר על ידי הגברת האכיפה מאותם בעלי חוב שמוגדרים ברשות מזה שנים רבות כ"חובות אבודים".

ראש העיר עו"ד אביחי שטרן: "למרות הקשיים הכלכליים של הרשות, לא נוסיף נטל על התושבים. לפיכך, החלטנו בהנהלת העיר לחשוב על דרכים יצירתיות להעמיק את הכנסות הרשות ולא לפתור את בעיות התקציב שלנו על חשבון התושבים. לא ניתן יד לפגיעה בתושבי העיר. בכוונתי לגבות את הסכום החסר מכל אותם חייבי ארנונה שעד כה התחמקו מתשלום, וצברו חובות אדירים בסכום של כ-136 מיליון שקלים. עכשיו הגיע מועד התשלום נגמרה החגיגה".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה:
2
תשלומי חובה בה ארנוננה
בן דוד אלברט | 18:30   08.01.19
1
אירוס
יגאל גרידיש | 13:19   08.01.19