יום שבת, 16 בפברואר 2019, י"א אדר א' ה' תשע"ט
לפרסום חייגו: 058-4337220

חדשות בצפונט

חדשות

לפנים משורת הדין

חברת נתיבי ישראל תבצע הנגשות לנכים בשדרות תל חי בקרית שמונה, גם במקומות שבהן העירייה צריכה לבצע אותן. זאת בעקבות פניה של פעיל הנגישות, ישעיהו שקלים.

פורסם בתאריך:


את מה שהעירייה לא מוכנה, או לא מסוגלת לעשות, עושה זאת חברת נתיבי ישראל. היום קיבל פעיל הנגישות בקרית שמונה, ישעיהו שקלים, מכתב מחברת נתיבי ישראל ובו הוא התבשר כי החברה תבצע מספר הנגשות לנכים בשדרות תל חי, כשהודגש שזה לא באחריות החברה, וזה נעשה לפנים משורת הדין.

וכך כתבה נציגת פניות הציבור בחברת נתיבי ישראל, איריס פוקס: "מבדיקה שבוצעה מול גורמי הקצוע בחברה, נמסר כי בהמשך לסיור שהתקיים עם מר גונן סער, הוחלט לפנים משורת הדין, על ידי הנהלת החברה, לבצע טיפול חד פעמי במדרכות באחריות עיריית קרית שמונה. העבודות יתבצעו במהלך חודש אוגוסט".

חשוב להדגיש שחברת נתיבי ישראל ביצעה כבר לפני שלוש שנים הנגשה של כל מעברי החציה לאורך שדרות תל חי, מכיוון שאלה נמצאים באחריותה. אך יש כמה מקומות כמו מול אולמי פאר, ומול השוק העירוני, ששם זה באחריות העירייה, והעירייה לא דאגה לטפל בכך.

ישעיהו שקלים היה מרוצה היום מהמכתב הזה, והוא אמר: "חבל שהעירייה לא מבצעת את מה שהוא מובן מאליו. צריך להבין שמספיק פער קטן בין הכביש למדרכה, כדי שנכה עם כסא גלגלים או קלנועית, יהיה תקוע ולא יוכל להגיע למחוז חפצו. לעיתים נכים בלית ברירה יורדים לכביש הסואן של שדרות תל חי ומסכנים את עצמם, רק משום שאין להם אפשרות אחרת".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: