יום חמישי, 27 ביוני 2019, כ"ד סיון ה' תשע"ט
לפרסום חייגו: 058-4337220

חדשות בצפונט

חדשות

מה זה מאיץ עסקי?

עיריית קרית שמונה פרסמה הודעה על כך שבקרוב ייפתח מאיץ עסקי )אקסלרטור) שנועד לסייע ליזמים בתחילת דרכם. יש כבר אפשרות להירשם ומספר המקומות מוגבל. מה זה המאיץ העסקי, ולמה הוא נועד, בכתבה שלפניכם

פורסם בתאריך:


מדינת ישראל נחשבת למובילה בתחום הסטארטאפ, אולם עד היום ההצלחה הזו התמקדה בעיקר במרכז הארץ, והפריפריה נשארה במידה רבה מאחור. במשרד הכלכלה מודעים לבעיה הזו ומנסים לעודד יזמות גם בפריפריה באמצעות תוכנית שנקרית מאיץ עסקי. (accelerator)

בקרית שמונה הולכים לפתוח ממש בקרוב מאיץ עסקי ליזמויות בתחום הטכנולוגיה. שותפים לו העירייה, ומשרד הכלכלה. והוא אמור להתחבר גם ליוזמת הפודטק שמוביל אראל מרגלית. לפחות חלק מהיוזמות שיהיו במאיץ אמורות להתמקד בתחום המזון, ובהודעת העירייה נאמר כי: "מיזמי הפודטק יזכו לשיתוף פעולה ומנטורינג של נציגי חברות המזון הגדולות בעולם באמצעות קהילת החדשנות 'פודטק ישראל' של משרד הכלכלה ויוזמה לאומית, וגם היזמים יזכו להדרכה מחברות כמו וויקס (Wix), פייסבוק, מיקרוסופט ו-גוגל, וקרן JVP של אראל מרגלית, שיקנו גישה לשותפים אסטרטגיים בהמשך הדרך.

ראש עיריית קרית שמונה, אביחי שטרן, התייחס לתוכנית ואמר: "קריית שמונה הופכת לעיר היזמות של ישראל. החברות הכי גדולות בעולם באות לקריית שמונה - פנטזיה שמתגשמת. עוד צעד חשוב בדרך לעצמאות הכלכלית של העיר, עוד צעד ענק לשינוי התפישתי שכל ילד בקריית שמונה יגדל לתוכו".

אז מה זה בדיוק המאיץ העסקי, או האקסלרטור, כפי שהוא מכונה, למי הוא נועד ומה הוא אמור להציע?

אקסלרטור הוא תוכנית האצה לסטארט-אפים המוגבלת בזמן בה יזמים מקבלים חלל לעבוד בו, ייעוץ וליווי, בדרכם לפיתוח המיזם שלהם.

האקסלרטור מציע מעטפת מקצועית תומכת, ליווי והכוונה בהקמת המיזם וקידומו אל עבר שוק המטרה, תוך סיוע באיתור לקוחות, שיתופי פעולה וגיוס השקעה ראשונה.

למי מתאים האקסלרטור?

יזמים בעלי רעיון טכנולוגי שטרם גייסו מעל 100,000$ ממשקיעים או מתכניות ממשלתיות​.

אילו שירותים כולל האקסלרטור?

מתחם עבודה, HUB - מקום ישיבה בחלל עבודה משותף הכולל חדרי ישיבות וסביבת עבודה מותאמת לסטארטאפים במידת האפשר.

הכשרה יזמית ומיומנויות עסקיות. הרצאות ות​כנים מקצועיים בנושאי יזמות טכנולוגית, חשיפה לתכנים מרתקים שיעשירו את המיזם והיזם ויובילו אותו אל השלב הבא. ליווי מנטורים מקצועיים בעלי ידע בתחום הטכנולוגי של כל מיזם ובעלי נסיון בהקמה או בניהול סטרטאפים או חברות הייטק.

סדנאות מעשיות - את הידע הנרכש במסגרת התכנית יוכלו היזמים ליישם בסדנאות מעשיות בליווי המנטורים האישיים ולקבל את הפידבק הנדרש בכל שלב בתהליך.

דמו דיי - מפגשים במסגרתם יוכלו המשתתפים להציג את מיזמיהם בפני אנשי תעשייה, חברות הייטק, משקיעים, קרנות הון ובעלי עניין.

נטוורקינג בינלאומי ומפגשי משקיעים - מפגשים חברתיים בין אנשי עסקים ויזמים שנועדו ליצירת רשתות חברתיות, שיתופי פעולה והזדמנויות עסקיות.

המאיץ העסקי אמור להגדיל את סיכויי ההצלחה של הסטארטאפים שיתחילו בו את דרכם, זאת בגלל ההכוונה, הייעוץ והעזרה בהשגת מימון ומשקיעים. בנוסף המאיץ מקטין את ההשקעה העצמית של היזם, כך שגם אם המיזם לא התרומם, ההפסד הכספי לא יהיה גדול מדי, והנחיתה על קרקע המציאות תהיה פחות כואבת.

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: