יום שלישי, 21 במאי 2019, ט"ז אייר ה' תשע"ט
לפרסום חייגו: 058-4337220

חדשות בצפונט

חדשות

מנגישים את שדרות תל חי

חברת נתיבי ישראל החלה בעבודות הנגשה לנכים בשדרות תל חי בקרית שמונה, זאת בעקבות מאבק שניהל ישעיהו שקלים, תושב העיר הפעיל בנושא הנגישות לנכים בקרית שמונה. את מה שהעירייה היתה צריכה לעשות ולא עשתה, הסכימה לבצע חברת נתיבי ישראל

פורסם בתאריך:


השבוע החלו עבודות הנגשה לנכים לאורך כל שדרות תל חי, שנועדו לפתור כמה מוקדים בעייתיים שנותרו, ואשר הגבילו את האפשרות של הנכים בעיר להגיע למחוז חפצם.

הפרויקט הזה יוצא לפועל בעקבות מאבק שניהל פעיל הנגישות לנכים, ישעיהו שקלים, מול העירייה ומול חברת נתיבי ישראל. כאשר שקלים הבין שהעירייה לא מתכוונת לבצע את הנגשת שדרות תל חי, כמתחייב, הוא פנה לחברת נתיבי ישראל וזו החליטה לקחת על עצמה את הפרויקט

לפני כחודשיים התבשר שקלים שפנייתו לחברת נתיבי ישראל נענתה בחיוב. ובמכתב שהוא קיבל מהחברה נכתב: "מבדיקה שבוצעה מול גורמי הקצוע בחברה, נמסר כי בהמשך לסיור שהתקיים עם מר גונן סער, הוחלט לפנים משורת הדין, על ידי הנהלת החברה, לבצע טיפול חד פעמי במדרכות באחריות עיריית קרית שמונה. העבודות יתבצעו במהלך חודש אוגוסט".

 

חשוב להדגיש שחברת נתיבי ישראל ביצעה כבר לפני שלוש שנים הנגשה של כל מעברי החציה לאורך שדרות תל חי, מכיוון שאלה נמצאים באחריותה. אך ישנם מקומות בהם אין מעבר חציה, כמו כמו מול אולמי פאר, ומול השוק העירוני, ששם זה באחריות העירייה, והעירייה לא דאגה לטפל בכך.

ישעיהו שקלים מברך על כך שהעבודות החלו, אך לא חוסך את ביקורתו מהעירייה "חבל שהעירייה לא מבצעת את מה שהוא מובן מאליו. צריך להבין שמספיק פער קטן בין הכביש למדרכה, כדי שנכה עם כסא גלגלים או קלנועית, יהיה תקוע ולא יוכל להגיע למחוז חפצו.

"לעיתים נכים בלית ברירה יורדים לכביש הסואן של שדרות תל חי ומסכנים את עצמם, רק משום שאין להם אפשרות אחרת. אני רוצה להודות לחברת נתיבי ישראל על כך שנענו לבקשתנו. זו התקדמות בכיוון הנכון, אך בכך לא תמה העבודה. יש עוד הרבה מקומות בקרית שמונה שמצריכים הסדרה לנכים, ואנו נמשיך לפעול כדי לאפשר נגישות לנכים בכל רחבי העיר".  

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: