יום חמישי, 27 ביוני 2019, כ"ד סיון ה' תשע"ט
לפרסום חייגו: 058-4337220

חדשות בצפונט

חדשות

מענק האיזון לקרית שמונה לא יקוצץ

בפגישה שקיים ראש עיריית קרית שמונה, אביחי שטרן, עם שר הפנים, אריה דרעי, התחייב השר שבניגוד למה שתוכנן, לא יקוצץ מענק האיזון שקרית שמונה אמורה לקבל.

פורסם בתאריך:


עיקר זמנו של ראש עיריית קרית שמונה, אביחי שטרן, מוקדש בימים אלה להתמודדות עם מצבה הכלכלי הקשה של העירייה. היום אמורה להתקיים ישיבה של מועצת העיר בנושא התקציב. בינתיים הספיק ראש העיר להיפגש השבוע עם שר הפנים אריה דרעי.

ראש העיר הגיע לפגישה יחד עם סגניו אופיר יחזקאלי ויורם ממן, חבר המועצה יהודה חיים, מנכ"ל העירייה יורם ביטון, הגזבר בני קונפורטי וצוות הרשות. הוא סקר בפני השר דרעי את המצב הקשה בו העירייה נמצאת, והציג את התוכניות שהוא מתכוון ליישם להבראתה של הרשות ולפיתוחה והמראתה של קריית שמונה.

"הדרך לעצמאות כלכלית עוברת דרך משרד הפנים ואנו חייבים את עזרתכם כדי שנוכל להבריא את העירייה ולצאת לדרך חדשה", אמר שטרן לשר דרעי. "קיבלתי עירייה במצב כלכלי קשה, עם גרעון עצום ואני מתכוון להפשיל שרוולים ולעבוד קשה כדי להעניק לתושבי קריית שמונה עתיד טוב יותר ולהפוך את העיר לשם דבר במדינת ישראל".

השר דרעי אמר כי הוא מתכוון לסייע לקריית שמונה לצאת מהמשבר הכספי ולכלול אותה בתוכנית ההמראה של המשרד.

השר דרעי הבטיח לראש העיר כי מענק האיזון בשנת 2019 לא יקוצץ כפי שתוכנן והורה לאנשיו להגדיל את התקציבים לעיריית קריית שמונה כדי לסייע לרשות לצאת מהמשבר הגדול בו היא נמצאת.

כמו כן נענה השר בחיוב לבקשת ראש העיר לתקצב את בניית בניין עירייה חדש, במקום מבנה העירייה הישן שנפגע בשנת 1999 מטיל קטיושה ועד היום לא שופץ. בשלב הראשון אישר שר הפנים לשאת בעלות מימון תכנון הבניין החדש.

"משרד הפנים יסייע להנהגה החדשה בקריית שמונה כדי שהעיר תוכל סוף סוף להמריא", אמר השר דרעי בסיום ישיבת העבודה.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: