יום ראשון, 21 באפריל 2019, ט"ז ניסן ה' תשע"ט
לפרסום חייגו: 058-4337220

חדשות בצפונט

חדשות

עובדי טבע מיגדה הפגינו בצומת ביג

היום יצאו עובדי מיגדה להפגין בצומת ביג, יחד עם עוד עובדים מקרית שמונה והסביבה שבאו להזדהות. הם מחו על כך שלא התקבלו דרישותיהם לפיצוי בגין הליך המכירה של המפעל.

פורסם בתאריך:


 

עובדי מפעל מיגדה טבע ממשיכים במאבקם. לאחר שהם פתחו בשביתה בשבוע שעבר, הם יצאו היום להפגין. ההפגנה התקיימה בצומת ביג על כביש 90 בכניסה הדרומית לעיר. כביש 90 נחסם מעת לעת בזמן ההפגנה.  עובדים ממפעלים נוספים באזור הגיעו להפגנה כדי להביע הזדהות במאבקם של עובדי מיגדה.

ההסתדרות תומכת במאבקם של עובדי מיגדה. במהלך ההפגנה  יו"ר מרחב גליל עליון בהסתדרות, יונה פרטוק, פנה אל העובדים ואמר: "יש כאן תמיכה כלל אזורית. זו ההזדמנות שלנו להגיע להישג, להגיע להסכמות, להגיע למצב שבו חברת טבע נותנת את מה שמגיע לעובדים. זה לא בחסד, מגיע לכם כל שקל שאתם דורשים".

פרטוק הדגיש גם את העובדה שמפעל טבע מיגדה ממוקם בקצה הצפוני של מדינת ישראל, והוסיף: "הפריפריה באופן שיטתי נפגעת. התנאים של העובדים נמוכים יותר בגליל העליון. למה כולם עם חמשת אלפים וששת אלפים שקל בחודש, וכשצריך להגיע למענק מתווכחים איתנו, כאילו מדובר על מיליון שקל".

פרטוק הביע תקווה שבעקבות צעדי המחאה הנהלת טבע תתעשת, ותלך לקראת העובדים, "אנחנו מקווים", הוא הוסיף, "שבימים הקרובים הנהלת טבע תזמן את נציגי העובדים ותגיד, מגיע, תקבלו, ובזה נסיים את העניין.

"כרגע ההתנהגות היא של התנשאות, ויש ניסיון לצייר את העובדים כאילו שהם מנסים לגזול את כספי טבע, בזה הם לא יילכו קדימה. אנחנו נלך עד הסוף ונגיד לחברת טבע, מכרתם את מיגדה במחיר מצוין, תנו לעובדים את מה שמגיע להם".

יו"ר ועד עובדי טבע מיגדה, מאיר בן אלול, הסביר מדוע יש פערי עמדות בין העובדים לבין הנהלת חברת טבע. "המפעל הולך להימכר, ולפי המידע שבידי מדובר בסכום של 273 מיליון שקלים. מתוך הסכום הזה חברת טבע מוכנה לתת מענק מכירה של 20 אלף שקל לכל עובד.

"זהו סכום נמוך בהרבה ממה שקיבלו עובדים של מפעלים אחרים של טבע שנמכרו. שם הסכומים היו גבוהים בהרבה, בסביבות 100 אלף שקלים לכל עובד. עובדי טבע מיגדה הם שבזיעת אפם הביאו את מיגדה להיות מפעל מרוויח ומצליח, ולכן הם זכאים לפיצוי הולם על כל השנים שהם עבדו במפעל.

"אנחנו לא יודעים עדיין מיהם הבעלים החדשים, ומהי עמדתם בנוגע להמשך העסקתם של העובדים, לכן אנחנו עומדים על זכויותנו ומתכוונים להמשיך במאבק, עד שחברת טבע תבין שאי אפשר להרוויח על חשבוננו".

מחברת טבע נמסר בתגובה: "בתום משא ומתן מתמשך ואינטנסיבי בין טבע, וועד העובדים במיגדה קריית-שמונה וההסתדרות, הצליחו הצדדים להגיע – עוד בתחילת שבוע שעבר – להסכמות עקרוניות בכל הנושאים המהותיים אשר עמדו על הפרק. ויודגש, כי הסכמות אלה נתקבלו בהובלת הוועד ובחסות ההסתדרות ובברכתה.

"ואולם בתאריך שנקבע לחתימת החוזה באופן פורמלי, הופתענו לגלות כי וועד העובדים החליט – באופן חד צדדי – לחזור בו מההסכמות ולסגת אל נקודת ההתחלה. יתר על כן, הוועד אף העלה דרישות מהותיות חדשות, אותן טבע אינה יכולה לקבל והכריז על שביתה באתר.

"טבע תמשיך לפעול – כפי שפעלה תמיד – בהגינות ובשיתוף פעולה עם הוועד וההסתדרות עד לגיבוש הסכמות, אשר תכובדנה על ידי כל הצדדים.

"אין לנו אלא להצר על התנהלות זו של הוועד וההסתדרות, אשר אינה משרתת, בלשון המעטה, את טובת העובדים - כפי שכבר קבע בית הדין לעבודה בנסיבות דומות ביחס למפעל באשדוד רק לפני מספר חודשים".  

 

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: