יום שני, 19 באוגוסט 2019, י"ח אב ה' תשע"ט
לפרסום חייגו: 058-4337220

חדשות בצפונט

חדשות

פועל נפל מגובה 5 מטר ונפצע בראשו

בישוב בר יוחאי במרום הגליל נפגע פועל שעבד בגובה ונפל. הוא פונה במצב בינוני לבית החולים בנהריה.

פורסם בתאריך:


בשעה 08:08 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב ירדן על פועל שנפל מגובה בישוב בר יוחאי באזור מרום הגליל. חובשים ופראמדיקים של מד"א הגיעו למקום והעניקו לפועל הפצוע טיפול, ולאחר מכן הוא פונה במסוק לבית החולים בנהריה.

מדובר בגבר בן 50 במצב בינוני עם חבלת ראש לאחר שנפל מגובה של 5 מטרים. בשלב זה אין פרטים בנוגע לאמצעי הבטיחות שננקטו על ידי המעסיק של אותו פועל. כעיקרון עבודה בגובה של 5 מטרים מחייבת את המעסיק לדאוג לכך שהעובד יעבור קורס מיוחד לעבודה בגבהים, ושיהיו אמצעי בטיחות שיכולים למנוע נפילה מגובה שכזה.

התקנות קובעות שצריכה להיות מערכת בלימת נפילה. זו יכולה להיות רתמה שהעובד לובש, והיא קשורה באופן מאובטח כך שתוכל למנוע את הנפילה. לחליפין אפשר גם לפרוש מתחת לאזור העבודה רשת שיכולה לבלום את הנפילה, כדוגמת הרשת שמשמשת לוליינים בקרקס.

התקנות בנושא עבודה בגובה נכנסו לתוקף בשנת 2009, לאחר סדרה של מקרים בהם עובדים נפלו מגבהים ונפגעו. מקרה כזה אירעה כמה שנים קודם לכן בבית האריזה "פירות גולן" ליד מרום גולן, שבו פועל שעבד בגובה 5 מטרים נפל אל מותו.

למרבה הצער, אנו שומעים שוב ושוב על מקרים כאלה, בעיקר בענף הבנייה, שם זו ממש מגיפה. היעדר פיקוח יעיל, גורם לכך שפועלים נהרגים או נפצעים באורח קשה, רק משום שלא ננקטו אמצעי הבטיחות המתחייבים על פי חוק.

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: