יום שבת, 06 ביוני 2020, י"ד סיון ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

חדשות בצפונט

חדשות

פרויקט "עיר שווה" יצא לדרך בקרית שמונה

קריית שמונה נכללה בין ארבע ערים במדינה בהם יופעל פרוייקט "עיר שווה", שיזמה תנועת אור, הפועלת לחיזוק הפריפריה בנגב ובגליל.

פורסם בתאריך:


תנועת אור היא ארגון חברתי ששם לו כיעד לחזק את ההתיישבות בנגב ובגליל. בתחילת הדרך הפרויקטים שיזמה תנועת אור נגעו בעיקר לישובים קטנים, הקמה וחיוזק ישובים קיימים. אך בהמשך הבינו בתנועה הזו שצריך לשים דגש גם על ישובים עירוניים, וכך נולד פרויקט "עיר שווה", שקרית שמונה נכללת בתוכו.

התנועה השתדלה ללמוד מהלקחים של פרויקטים של שיקום שכונות, שנעשו בעבר, ואשר לא הצליחו ליצור מפנה אמיתי. במסגרת "עיר שווה" תנועת אור מתכוונת לגבש גרעיני התיישבות, שיתיישבו באותם ערים שנבחרו לפרויקט. הגרעינים האלה אמורים להיות המנוע החברתי של הפרויקט, ובאמצעותם מקווים בתנועת אור, הם יוכלו להביא את איכות החיים פנימה לתוך השכונות.

בחודש מרץ האחרון חתמה התנועה על הסכם עם משרד השיכון שבמסגרתו יוקצו 8 מיליון שקלים לארבע ערים, כך שקרית שמונה תזכה לתקצוב של 2 מיליון שקלים במסגרת הפרויקט.

צוות מחקר של תנועת אור אמור להכין תוכנית עסקית לעיר. במסגרת זו יבחנו מה אפשר להציע ליזמים ומשקיעים כדי ליצור משרות איכותיות. בתוך כך תיעשה בדיקה של נכסים שונים שעומדים ללא שימוש ויכולים להיות מנוף ליצירת תעסוקה חדשה.

ברעיון עמו אמר מנכ"ל תנועת אור, רוני פלמר: "החידוש הגדול - שכל שכונה תתפקד כקהילה, עם בריאות, תעסוקה, דיור, חינוך ותרבות. לשם כך אנחנו ממפים את כל החברות והארגונים שיכולים לסייע, את חללי התעסוקה ואת אזורי ההתכנסות והתרבות, ובמקביל מפעילים יוזמות בקרב בני המקום בתוך העיר".

בעיריית קרית שמונה אומרים שהיעד הוא שהשכונות בקריית שמונה תהפוכנה לקהילות, ועשרות חברות מתחומים שונים יפתחו פעילות בעיר, לתנופה של אלפי תושבים חדשים. בעירייה סבורים, שהתהליכים שבוצעו בקריית שמונה לאחרונה, הכשירו את הקרקע לכניסה לתוכנית "עיר שווה" ומגדילים את סיכויי הצלחתה.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: