יום ראשון, 21 באפריל 2019, ט"ז ניסן ה' תשע"ט
לפרסום חייגו: 058-4337220

פוליטי בצפונט

עניינים פוליטים ומוניציפאלים

אביחי שטרן מול ניסים מלכה – ראש בראש

בית הדין של תנועת הליכוד החליט לקיים סקר נוסף ובו תיבחן השאלה, מי מבין מועמדי הליכוד בקרית שמונה, בעל סיכויים טובים יותר לזכות בבחירות, ראש העיר, ניסים מלכה, או חבר מועצת העיר, אביחי שטרן

פורסם בתאריך:


לפני כשבועיים פורסמה בעיתונות המקומית בקרית שמונה ידיעה על פיה ועדת ההיגוי לבחירות המוניציפאליות של תנועת הליכוד, קבעה כי ראש העיר המכהן, ניסים מלכה, הוא המועמד מטעם הליכוד בבחירות הקרובות לראשות העיר.

הוועדה החליטה זאת בעקבות סקר שנערך בין תושבי קרית שמונה, ובו התברר שמבין חברי סניף הליכוד בקרית שמונה שנכללו בסקר, ניסים מלכה, הוא המועמד בעל הסיכויים הטובים ביותר לנצח בבחירות.

ניסים מלכה כמובן לא החמיץ את ההזדמנות להתהדר בהישג הפוליטי הזה, ומקורביו אמרו: "יבוא יום וכל חורשי המזימות ייכנסו לחורים שלהם, כל מרעילי הבארות לא בוחלים בשום אמצעי כדי להפיץ את תורת הרוע שלהם.

"הם מומחים גדולים בהקלדה על המקלדת אך הציבור בקריית שמונה מאס בהם ושברירי האחוזים שהם מקבלים בסקר מראה מה בדיוק חושב עליהם הציבור",

מלכה נשמע אז מאוד זחוח, אבל השמחה שלו היתה מוקדמת, כי מיד לאחר ההחלטה של ועדת ההיגוי, הוגש ערר על ידי חבר מועצת העיר, אביחי שטרן, וכמה חברים בסניף הליכוד, כנגד ההחלטה.

העותרים הצביעו על כך שבסקר הזה היה ליקוי אחד מהותי. חבר מועצת העיר, אביחי שטרן, לא נכלל בו. העותרים טענו שהסקר לא יכול לתת תמונה מהימנה על סיכויי המועמדים השונים, מבלי ששטרן נכלל בו.

היום התקיים דיון בערר. בית הדין העליון של תנועת הליכוד קיבל את עמדת העותרים. בית הדין החליט שבזמן הקרוב יתקיים סקר נוסף, ובו תיבחן מידת האטרקטיביות האלקטוראלית של ניסים מלכה מול אביחי שטרן.

יתכן וגם מועמדים נוספים ייהיו כלולים בסקר בווריאציות שונות. אך המטרה העיקרית של הסקר החוזר, תהיה לבדוק האם הציבור בקרית שמונה מעדיף כמועמד הליכוד את אביחי שטרן או את ניסים מלכה.

ההתפתחות הזו יכולה להוביל לכל מיני כיוונים. אם שטרן יוצא מנצח בסקר הזה, יעמדו בפני ניסים מלכה שתי אפשרויות, או להתמודד ברשימה עצמאית, או לפרוש.

לכאורה מלכה יכול גם להיות מספר שניים ברשימת הליכוד בראשות שטרן, אבל קצת קשה להאמין שהוא יילך על האפשרות הזו, שכן מלכה ושטרן הם יריבים פוליטיים מרים.

אם מלכה ינצח בסקר, לשטרן תהיה התלבטות לא פשוטה כיצד הוא מכלכל את צעדיו. שטרן רואה את עצמו איש ליכוד. מצד שני, אין לו אמון בניסים מלכה, ויהיה לו קשה מאוד להתייצב לימינו של ראש העיר המכהן בקמפיין הבחירות.

כך או כך, העסק מסובך, וכרגע קשה מאוד לנבא כיצד יתפתחו העניינים, בייחוד אם לוקחים בחשבון שהפרקליטות אמורה לומר את דברה בזמן הקרוב בנוגע לתיק החקירה נגד מלכה. לכן כל מה שנותר הוא פשוט להמתין ולראות כיצד ייפול דבר.

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה:
1
אביחי מנצח בטוח
אביחי שטרן | 17:00   01.11.18