יום ראשון, 26 במאי 2019, כ"א אייר ה' תשע"ט
לפרסום חייגו: 058-4337220

פוליטי בצפונט

עניינים פוליטים ומוניציפאלים

את הדו"ח על חריגות השכר הזמין ניסים מלכה

בהנהלת עיריית קרית שמונה אומרים שישנם לא מעט עובדים בעירייה שנהנו במשך שנים מתוספות שכר חריגות, ומתברר שמי שהחל במהלך היה ראש העיר הקודם, ניסים מלכה, שהזמין חוות דעת מפורטת ממשרד רואי חשבון על היקף החריגות

פורסם בתאריך:


הרוחות בקרית שמונה סערו בשבוע האחרון בעקבות מהלכים שנקטה הנהלת העירייה שמטרתם היתה ביטול תוספות שכר חריגות שניתנו לעובדים. מתברר שישנם עובדים רבים בעיריית קרית שמונה שקיבלו במהלך הקדנציות הקודמות, תוספות שכר החורגות ממה שמותר על פי החוק.

כעת הנהלת העירייה מעוניינת לעשות סדר, ולפעול ביוזמתה לביטול אותן תוספות שכר, כדי שלא להיקלע למצב שבו הממונה על השכר במשרד האוצר, יוציא צווים כנגד העירייה, ובהם דרישה לביטול תוספות השכר ולהחזר כספים באופן רטרואקטיבי.

כנגד המהלכים שנקטה העירייה נמתחה ביקורת מצד גורמים באופוזיציה. הביקורת הופנתה גם כנגד ההסתדרות, ונאמר שכדי לקנות את השקט מצד ההסתדרות, הוחלט בעירייה להחזיר את יו"ר ועד העובדים של העירייה, שולה עמוס, לתפקידה הקודם במחלקת רישוי העסקים.

כנגד הפרסומים האלה יצא באופן פומבי מזכיר האיגוד המקצועי בהסתדרות, דוד כהן, שאומר: "היו הרבה אי סדרים בקדנציות הקודמות, לא עבדו על פי החוק, והיו עובדים שקיבלו תוספת שכר על שעות שלא ביצעו בפועל. אנחנו יכולים להגן על העובדים רק כאשר מפרים את זכויותיהם ואת ההסכמים הקיבוציים, איננו יכולים למנוע ביטול תוספות חריגות.

"לגבי שולה עמוס, היא עבדה בעבר במחלקת רישוי עסקים, ובעקבות פעילותה כיו"ר ועד העובדים, ניסו בקדנציה הקודמת לפגוע בה והעבירו אותה לתפקיד אחר. עכשיו החליטו בעירייה להחזיר אותה לתפקיד, ולמרות שהיא זכאית להטבה בשכר בתפקיד החדש, היא העדיפה לוותר כדי שלא תהיה עילה לטעון כנגדה שמנסים להיטיב עמה כדי שלא תפעל למען העובדים".

בהנהלת העיר טוענים שאין מנוס מקיצוץ אותן תוספות שכר חריגות שניתנו במהלך הקדנציות הקודמותה.ראש העיר הקודם, ניסים מלכה, כך מתברר, ידע שישנן חריגות שכר כאלה, פשוט משום שהוא היה זה שהזמין בדיקה של משרד רואי חשבון, וכבר בספטמבר 2017 הבדיקה הסתיימה ותוצאותיה הובאו לידיעתו. הנהלת העיר הנוכחית למעשה משלימה מהלך שניסים מלכה החל בו. ככל הנראה גם הוא ידע שאם הוא לא יתחיל לבצע את הקיצוצים בתוספות השכר, העירייה עלולה לספוג סנקציות מצד משרדי הפנים והאוצר.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה:
1
השחיתות במיטבה
שלום אוחנונה | 10:20   26.02.19