יום שבת, 16 בפברואר 2019, י"א אדר א' ה' תשע"ט
לפרסום חייגו: 058-4337220

פוליטי בצפונט

עניינים פוליטים ומוניציפאלים

ההכרעה נדחתה

הבחירות הפנימיות בסניף הליכוד בקרית שמונה נדחו ל-21 באוגוסט, אחרי שיתקיים דיון בהרכב מורחב בבית הדין העליון של תנועת הליכוד.

פורסם בתאריך:


מנכ"ל תנועת הליכוד, צורי סיסו, שלח הודעה לחברי הליכוד בקרית שמונה ובה בישר על דחיית הפריימריז לקביעת רשימת הליכוד למועצת העיר בקרית שמונה.

 "חברי וחברות ליכוד יקרים!" כתב סיסו, "הבחירות לבחירת מועמדי הליכוד למועצת העיר קרית שמונה תתקיימנה. ביום שלישי 21/8/18 בין השעות 18:00-22:00. אתר ההצבעה שבו תוכל לממש את זכותך לבחור הוא: בסניף הליכוד, רחוב דן דיין 2 קרית שמונה.אני קורא לכל אחת ואחד מכם לבוא להצביע ולהשפיע" .

לדחייה הזו ישנה משמעות גדולה, שכן ההצבעה תתקיים רק לאחר דיון בהרכב מורחב בבית הדין העליון של תנועת הליכוד, בעתירה שהגישו חברים בסניף כנגד החלטת ועדת ההיגוי לבחירות המוניציפאליות של תנועת הליכוד, לשריין את ראשות הרשימה לניסים מלכה, ולאפשר לו גם לקבוע את מי שיוצב במקומות 2  ו- 5 ברשימה.

הדיון בהרכב המורחב יתקיים ב – 14 לאוגוסט, ובו יידונו שתי ההחלטות שקיבלה ועדת ההיגוי של הליכוד, הן בעניין ראש הרשימה, והן בעניין מקומות 2 ו – 5. כמובן שלהחלטה הזו יכולה להיות השפעה גדולה מאוד על הבחירות בקרית שמונה

ועדת ההיגוי קיבלה את ההחלטה לדחות את הבחירות משום שהיא הבינה שהעותרים שהגישו את הערר לבית הדין של הליכוד נחושים ללכת עד הסוף, ולמצות את כל האפשרויות המשפטיות העומדות בפניהם. הם כבר פנו לבית המשפט המחוזי, וזה הורה לקיים דיון בהרכב מורחב בבית הדין העליון של תנועת הליכוד.

רביעיית העותרים, אבי שטרית, אביחי שטרן, יורם ביטון ורמי רחמים

בבית הדין העליון יצטרכו לשקול גם את ההיבטים המשפטיים, וגם את ההיבטים המעשיים, זאת משום שהמטרה היא להציב בראש הרשימה אדם שיש לו את הסיכוי הטוב ביותר להיבחר לראשות העיר, וגם שתיבנה רשימה שתוכל לעמוד מאחוריו.

בשלב הזה הסניף של הליכוד בקרית שמונה מפוצל בין תומכי ניסים מלכה ובין מתנגדיו. ניסים מלכה הצליח להמעיס את עצמו על חברי הליכוד  רבים בקרית שמונה, והליכה לבחירות עם סניף מפוצל יכולה להשפיע מאוד לרעה על הקמפיין. המשימה של בית הדין איננה פשוטה בכלל, ורק לאחר הדיון ב-21 באוגוסט אפשר יהיה לדעת איך הם מתכוונים לצאת מהתסבוכת הזאת.

 

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: