יום שבת, 16 בפברואר 2019, י"א אדר א' ה' תשע"ט
לפרסום חייגו: 058-4337220

פוליטי בצפונט

עניינים פוליטים ומוניציפאלים

הלך האיחוד

הסיכוי שהמתמודדים מול ניסים מלכה, בבחירות לראשות עיריית קרית שמונה, יאחדו כוחות וירוצו ברשימה משותפת, נמוג ככל הנראה. ההנחה היא שזה יכול לשחק לידיים של ראש העיר, ניסים מלכה, אך זה יהיה קצת נמהר להסיק שמה שקרה בבחירות הקודמות, יקרה בהכרח גם בבחירות הקרובות.

פורסם בתאריך:


כבר כמה שנים שמדברים על זה שבבחירות הקרובות תורכב רשימה מאוחדת של חברי האופוזיציה במועצת העיר, שתתמודד מול ראש העיר, ניסים מלכה. כמו שזה נראה כרגע, הסיכוי שזה יקרה לא גדול.

יעקב בן ציון (בנצי) יצא לאחרונה בקריאה לקיום סקר על סיכויי המועמדים, שעל פי תוצאותיו תורכב רשימה משותפת. לקריאה הזו לא היה מענה. היא הופנתה קודם כל ליורם מלול, אבל מלול לא מעוניין כרגע בסקר כזה.

מלול טוען שהוא לפני ארבעה חודשים פנה לבנצי בהצעה כזו, אך בנצי סרב. מלול מסביר שמכיוון שהסקר אמור להתקיים בתחילת ספטמבר, זה מאוחר מדי מבחינתו, משום שבשלב הזה הוא כבר יהיה עמוק בתוך הקמפיין.

מלול יזם סקר משלו, שהוא פרסם את תוצאותיו, בהם הוא מוביל בפער קטן על ניסים מלכה. הסקר הזה, שעל אמינותו מלול מוכן להתחייב, יכול לטעת בו אופטימיות. אמנם הוא מוביל רק בשני אחוז על פני ניסים מלכה, אבל סביר שמרבית הנשאלים, שכיום אומרים שיצביעו למועמדים אחרים, כמו מישל בן שימול, אביבה זריהן ויצמן ואביחי שטרן, יעדיפו בסיבוב השני, את מלול על פני מלכה.

סיבה נוספת שיתכן והניעה את מלול לא לקבל את ההצעה של בנצי, היא משום שבנצי התעורר מאוחר מדי. מלול כבר הספיק לרקום כמה מהלכים, וגייס את תמיכתם של יהודה חיים ויורם ממן. יתכן והוא כבר התחייב כלפיהם, ואם הוא יסכים לקיום סקר, זה עלול לאלץ אותו להפר התחייבויות.

הנעלם הגדול הוא אביחי שטרן. הוא אמנם היה מספר 2 ברשימה של בנצי במועצת העיר, אך העובדה שהוא היה פעיל מאוד במהלך הקדנציה, גרמה לכך שהוא הפך לדמות מוכרת. שטרן יכול להפוך לשחקן מרכזי, בסיטואציה כזו או אחרת, אבל נכון לעכשיו מרוכז בניסיונות למנוע שריון ברשימת הליכוד בבחירות הפנימיות בסניף, ועוד לא ברור מה תהיה ההחלטה של תנועת הליכוד. לכן הוא בסוג של ערפל, והוא עדיין לא החליט על צעדיו. 

הטענה שנשמעת כעת היא שהעדר איחוד בין המועמדים משחק לידיו של ניסים מלכה. מלכה הצליח בבחירות הקודמות לרקום דילים שהעניקו לו את הניצחון. הוא ניצל את חוסר הניסיון הפוליטי של יורם מלול. בינתיים מלול למד דבר או שניים במהלך הקדנציה, כך שמלכה כבר לא יכול לבנות על זה שמולו עומד טירון פוליטי.

כמו שזה נראה כרגע על פי הסקרים, ההתמודדות בסיבוב השני תהיה של מלכה מול מלול, ומי שיידע לגייס טוב יותר את שחקני המשנה בהתמודדות, יגדיל את סיכוייו להיות ראש העיר הבא.  

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: