יום ראשון, 26 במאי 2019, כ"א אייר ה' תשע"ט
לפרסום חייגו: 058-4337220

פוליטי בצפונט

עניינים פוליטים ומוניציפאלים

המגן הצפוני של גל הירש

שמעון קמרי, שכיהן בעבר כסגן ראש עיריית קרית שמונה, הצטרף למפלגת "מגן" של גל הירש. קמרי, שהיה מזוהה עם מפלגת העבודה, הוא חבר אישי של הירש. הוא מאמין שמפלגת מגן תהיה הפתעת הבחירות הקרובות, ומעוניין לקדם באמצעותה את ענייני הצפון

פורסם בתאריך:


לא מעט מומחים בתחום הפוליטי הרימו גבה כאשר גל הירש החליט להקים מפלגה עצמאית, מפלגת "מגן", שבראשה הוא עומד. נכון לסקר שנערך ב- 9 לפברואר, מפלגתו של הירש עדיין לא עוברת את אחוז החסימה, אבל כל זה לא מרתיע את שמעון קמרי מקרית שמונה, שהחליט להצטרף במלוא הכוח למפלגתו של הירש.

קמרי, כיום בן 66, גדל בקרית שמונה ולאחר שהצליח בתחום העסקי, החליט להיכנס לחיים הציבוריים, הוא התמודד מטעם מפלגת העבודה לראשות העיר, ושימש כסגן ראש עיר ויו"ר מנהלת אזורי התעשיה. בתקופתו כיו"ר המנהלת הוא הצליח לקדם את שיווק אזור התעשייה הצפוני ליזמים ותעשיינים, ואפשר לומר שזו היתה גולת הכותרת של פעילותו הציבורית. 

קמרי היה חבר נאמן של מפלגת העבודה, אולם לאחרונה החליט לשנות כיוון והצטרף למפלגתו של הירש. הידידות והקשר האישי עם הירש השפיעו ללא ספק על החלטתו של קמרי, אולם לדברי קמרי זה לא היה המניע העיקרי. קמרי רואה בהירש דמות של מנהיג שיכול לתרום לעם ולמדינה, ומבחינתו זה היה ברור, שברגע שגל יקרא לו לדגל, הוא יבוא.

"את גל הירש הכרתי במהלך מלחמת לבנון השניה", מספר קמרי. "אני הייתי אז סגן ראש עיר, והוא מפקד אוגדה 91. אני זוכר שהוא הגיע מאובק כולו, ישר מהשטח. נעשה לו עוול גדול במלחמה ואחריה, מדובר באדם ערכי, מוכשר ובעל כושר מנהיגות, הוא תרם רבות למדינה במהלך שירותו הצבאי, וההחלטה שלו להתמודד נובעת מהרצון שלו להמשיך ולתרום.

"מאז אותם ימים שמרנו על קשר. היינו נפגשים מעת לעת, וזה הפך לידידות גם בין המשפחות. בכל יום עצמאות אנחנו חוגגים איתם, זה כבר מסורת. בכל פעם שהייתי מגיע לביקור אצל אחי בנתניה, הייתי קופץ להיפגש עם גל במשרדי החברה שלו".

גל הירש עלה שוב לכותרות בשנת 2015, כאשר השר לביטחון פנים, גלעד ארדן, התכוון למנות אותו לתפקיד מפכ"ל המשטרה. בסופו של דבר המינוי לא יצא לפועל, עקב חשדות שהועלו נגדו בנוגע לפעילות החברה שלו "דיפנסיב שילד".

"כשגל בישר לי על כך, אמרתי לו ישר את דעתי, שלא כדאי לו", מספר קמרי. "היו לנו הרבה שיחות על פוליטיקה, וראיתי שיש בו את הפוטנציאל להגיע לעמדת הנהגה כאדם שמתאים לדרג המחליט, לדרג שמתווה מדיניות, ופחות לדרג המבצע. לכן סברתי שתפקיד מפכ"ל המשטרה מסית אותו מהכיוון שאליו הוא צריך לחתור".

הבעיה העיקרית של גל הירש היא שלפחות בשלב הזה הסקרים מצביעים על כך שהוא לא עובר את אחוז החסימה. נראה לכאורה שהצטרפות של הירש לגנץ ויעלון היא דבר מתבקש, שכן אין הבדלים אידיאולוגים ביניהם, והם מכירים מהשירות הצבאי, אבל הירש הולך לבד, ולוקח הימור לא קטן.

כל זה לא מונע מקמרי להאמין שהירש יפתיע. "ביום שישי היה מפגש של ששת האנשים המובילים של מפלגת מגן, ואני ביניהם", ממשיך קמרי. "ניתחנו את התוצאות של שני סקרים האחרונים, וראינו שאנחנו במגמה חיובית. אנחנו נמשיך לעבוד קשה ואני מאמין שעד הבחירות נמשיך להתחזק".

הירש פרסם בפייסבוק פוסט שבו הוא הציג את קמרי, ומנה את שלל התפקידים הציבוריים שקמרי מילא במהלך השנים. "שמעון מצטרף למפלגת מגן כדי לפעול בנחישות למען פיתוח הגליל העליון בהיבט הרפואה, חינוך, כלכלה ותחבורה", כתב הירש.

"אני אמרתי לגל שלא משנה לי המיקום שלי ברשימה", מבהיר קמרי. "מה שחשוב לי זה שתהיה לי אפשרות לפעול למען הצפון. אני נולדתי במעברה בקרית שמונה, ועברתי את כל הקשיים. אני מכיר היטב את הצרכים של האזור, ויש לי הרבה מה לתרום בתחום הזה. שוחחתי עם גל הרבה על הפיתוח של הצפון, ואני יודע עד כמה הוא מחויב לנושא, לכן החלטתי להתגייס במלוא המרץ לקמפיין ובעזרת השם גם נצליח".

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: