יום שני, 19 באוגוסט 2019, י"ח אב ה' תשע"ט
לפרסום חייגו: 058-4337220

פוליטי בצפונט

עניינים פוליטים ומוניציפאלים

הניסיון לסנדל את רשות החניה לא צלח

בישיבת מועצת העיר קרית שמונה ניסו חברי האופוזיציה להעביר החלטה על ביטול רשות החניה, באופן שגם אם לא היתה מתקבלת, היא היתה גורמת לכך שלא יהיה ניתן לדון בנושא במשך שלושה חודשים. ראש העיר, אביחי שטרן, הסיר את ההצעה מסדר היום ברוב קולות חברי הקואליציה.

פורסם בתאריך:


לפני כמה עשרות שנים הוכנס לשימוש בערים ברחבי הארץ פטנט חדש שזכה לכינוי "סנדלי דנוור". זה היה מתקן שפקחי החניה של העירייה היו מלבישים על גלגל המכונית של מי שחנה שלא כחוק, באופן שלא ניתן היה לנסוע במכונית.

הנהג היה צריך לגשת לעירייה, לשלם קנס, ואז היו משחררים לו את הסנדל מהגלגל . מכאן צמח הביטוי "לסנדל", כלומר לתקוע או לטרפד את האפשרות לפעול. זה בערך מה שניסו חברי האופוזיציה במועצת העיר קרית שמונה לעשות אתמול בישיבת המליאה.

הנושא על הפרק היה רשות החניה, חברי האופוזיציה רצו להעביר החלטה לביטול רשות החניה, והנימוק היה שמי שממונה כיום על תחום התחבורה והחניה בעירייה, הוא מישל בן שימול, ומכיוון שבן שימול הוביל בזמנו את המחאה נגד רשות החניה, וגם הקים לשם כך את קבוצת הפייסבוק "המדחן ששבר את הקש", צריך לכן לפעול כעת בהתאם לעמדותיו של בן שימול בעבר.

בן שימול אכן התנגד בעבר למהלכי העירייה בנושא החניה, אך בינתיים רשות החניה הפכה למציאות קיימת. ראש העיר, אביחי שטרן, החליט, עם כניסתו לתפקיד, לבחון מחדש של מתכונת ההפעלה של הרשות. מישל בן שימול מרכז את העבודה, ואמור להציג את ההמלצות לכשתסתיים עבודת הוועדה שבראשה הוא עומד.

כשחברי האופוזיציה ביקשו לקיים הצבעה על ביטול רשות החניה, אביחי שטרן התנגד לכך, ובמקום זה העביר החלטה ברוב קולות חברי הקואליציה, להסיר את הנושא מסדר היום.

חברי האופוזיציה התקוממו. הם טענו שראש העיר, אביחי שטרן, התחייב בקמפיין הבחירות שלו לבטל את רשות החניה, ולכן הם רק דורשים שיעמוד בהתחייבויותיו.

שטרן השיב, שאין מקום להצביע על הנושא כל עוד לא סיימה הוועדה שברשות מישל בן שימול את עבודתה, והנושא יובא לדיון במליאת מועצת העיר, לאחר שיגובשו ההמלצות.

בשלב הזה החלה מהומה, חברי האופוזיציה התקוממו על כך שראש העיר מונע את האפשרות להצביע על הנושא. היועץ המשפטי, אריאל בר יוסף, אמר שהחוק מתיר הצבעה, אך לא מחייב.

ראש העיר התמיד בסירובו לאפשר הצבעה על ביטול רשות החניה, והוסיף: "אם בפרק זמן של פחות משלושה חודשים, הוועדה תגיש את המלצותיה, מה, אנחנו נסנדל את עצמנו? אנחנו הרי רוצים לבחון מחדש את הנושא. אם עכשיו אני אעלה את להצבעה, המשמעות היא שלא נוכל לדון בנושא הזה, במשך 3 חודשים".  

חברי האופוזיציה המשיכו למחות, ולבסוף עזבו את אולם המליאה בהפגנתיות, לא לפני שאביחי שטרן הזכיר להם שכאשר הוא היה באופוזיציה הם הסירו 4 הצעות שהוא העלה לדיון מסדר היום.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה:
5
תשובה ליעקהףב הגיבור
יוסי | 13:38   18.01.19
2
1
כול הכבוד
אני | 18:09   17.01.19