יום חמישי, 27 ביוני 2019, כ"ד סיון ה' תשע"ט
לפרסום חייגו: 058-4337220

פוליטי בצפונט

עניינים פוליטים ומוניציפאלים

חשוב לדייק בעובדות

ראש עיריית קרית שמונה, ניסים מלכה, טוען שאביחי שטרן לא ניהל יותר משני עובדים. מדובר בטענה שקרית. שטרן ניהל, במהלך לימודי התואר השני באוניברסיטת חיפה, את "יוזמה מפעלי סטודנטים בע"מ", חברה שעוסקת במתן שירותים ל-20 אלף סטודנטים, ומועסקים בה 160 עובדים

פורסם בתאריך:


אחרי שיורם מלול הצטרף לניסים מלכה נוצר מצב חדש שבו ההתמודדות לראשות העיר הפכה למאבק בין דורי. ניסים מלכה כיום בן 67, ויורם מלול כיום בן 59 מתמודדים מול אביחי שטרן, כיום בן 32, ואופיר יחזקאלי, המיועד להיות סגנו של שטרן, שהוא בן 38.

מטבע הדברים כל צד מציג את הגיל שלו כיתרון. ניסים מלכה ויורם מלול מדגישים את הניסיון שצברו, והתפקידים השונים שמילאו במהלך השנים, ואילו אביחי שטרן ואופיר יחזקאלי, מדגישים את הרוח הצעירה, את הפוטנציאל ואת הצורך בשינוי.

עד כאן, הכל לגיטימי. הבעיה מתחילה כאשר מפרסמים פרטים לא מדויקים, בין אם זה בשגגה או במזיד. בפוסט שהועלה מטעם המטה של ניסים מלכה, והתייחס לאביחי שטרן, נכתב: "איך ניתן לאדם שלא ניהל אפילו 2 עובדים, לנהל עיר שלמה".

הדברים האלה, שפרסם מלכה, אינם מדויקים בלשון המעטה, ונועדו לזרוע פאניקה בציבור. אביחי שטרן, למרות גילו הצעיר, הצליח לצבור ניסיון ניהולי. במהלך לימודי התואר השני שלו באוניברסיטת חיפה, הוא התמנה לתפקיד מנכ"ל "יוזמה מפעלי סטודנטים בע"מ".

זוהי למעשה חברה כלכלית הנמצאת בבעלות אגודת הסטודנטים של האוניברסיטה, ומעניקה שירותים שונים ל- 20 אלף סטודנטים. כך למשל החברה מפעילה את שירותי ההסעדה באוניברסיטה, שכוללים קפיטריה בשרית וחלבית. בבעלות החברה גם בית דפוס שנותן שירותים לסטודנטים, והיא אחראית גם על הפקת האירועים הסטודנטיאלים בקמפוס.

אחת היוזמות ששטרן היה מעורב בה, היתה הקמת אולם חתונות סטודנטיאלי בקמפוס, שמשרת את ציבור הסטודנטים. הנה קטע מתוך כתבה שהתפרסמה ב"יורם לימודים בע"מ -  פורטל הלימודים והסטודנטים הגדול בישראל",

"אור ובן זוגה פנו לאביחי שטרן, מנכ"ל החברה הכלכלית של אגודת הסטודנטים, עם הרעיון המקורי לביצוע החתונה. הוא נענה בחיוב והחל במלאכה. לאחר התדיינות רבה אל מול הגורמים הרלוונטיים באוניברסיטה, הושגו כל האישורים והשלושה יצאו לדרך".

התוצאה של היוזמה הזו, ששטרן הוביל, היתה אולם החתונות שאגודת הסטודנטים קראה לו "Harmony". הוא נמצא על צלע הר הכרמל ומשקיף על מפרץ חיפה והים התיכון. הוא מכיל עד כ-400 מוזמנים וניתן לקיים בו אירועים כגון: חתונות, בר מצוות, בריתות, כנסים ועוד. הוא מציע אפשרות לקיים חתונה, במחירים שווים לכל נפש כך שמחירי התפריטים נעים מ-175 שקלים ועד ל-300 שקלים.

כפי שניתן לראות, אביחי שטרן, למרות גילו הצעיר, הספיק לצבור ניסיון בניהול ובייזום פרויקטים. הוא לא לבד כמובן. שטרן חתם על הסכמים קואליציונים וצירף אליו נבחרת של אנשים שתומכת בו. תפקידים מרכזיים הוא ייעד לאנשים שהוכיחו כבר את עצמם בעשייה

אופיר יחזקאלי, שאמור סגן ראש העיר, מיועד להיות גם מחזיק התיק של הפיתוח הכלכלי ויו"ר הוועדה המקומית לתכנון ובניה,  יחזקאלי הוא רב סרן במילואים ששירת ביחידת התיאום והקישור ביהודה ושומרון. הוא היה פעיל מאוד במהלך היותו סטודנט במרכז הבין תחומי בהרצליה. הוא נבחר לכהן כיו"ר אגודת הסטודנטים והקים שם חברה כלכלית שהפכה למנוע צמיחה עבור אלפי סטודנטים.

אביבה זריהן וייצמן, שמיועדת להיות מחזיקת תיק החינוך, היא ד"ר לעבודה סוציאלית, והיא ניהלה את המרכז למשפחה ולילד, שנתן שירותים לכל אזור הגליל העליון. כיום היא מרצה במכללת תל חי ושלוחת אוניברסיטת חיפה בבני ברק.

אפשר לראות אם כן, שהטענה של ניסים מלכה, על חוסר ניסיון של אביחי שטרן בניהול אינה נכונה. העובדות מוכיחות שלמרות גילו הצעיר, שטרן הוכיח יכולות כאלה, הוא הציב לצידו אנשים איכותיים, שהוכיחו את עצמם. לכן מן הראוי שניסים מלכה יחזור בו מהנאמר בפוסט שהוא פירסם, ולא ינסה להטעות את הציבור.  

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה:
3
רק אביחי
אדית מ | 16:53   11.11.18
2
אמת ויציב
עמית שפר | 16:30   11.11.18
1
תראו מה רוביק דנילוביץ עשה בבאר שב
ממורמר על ניסים מלכה | 16:17   11.11.18