יום חמישי, 27 ביוני 2019, כ"ד סיון ה' תשע"ט
לפרסום חייגו: 058-4337220

פוליטי בצפונט

עניינים פוליטים ומוניציפאלים

יכולה לעזור, השאלה היא עד מתי

חברת הכנסת יפעת שאשא ביטון החלה לסייע לראש עיריית קרית שמונה, אביחי שטרן, במגעים שלו מול אנשי משרד האוצר. מהעמדה שלה כחברת כנסת המקורבת לשר האוצר, היא יכולה לתרום לא מעט, אבל הקדמת הבחירות לכנסת יכולה ליצור מצב שתוך ארבעה חודשים היא לא תהיה ח"כית, וזו עלולה להיות אבידה מבחינתו של שטרן, שזקוק להשפעה שלה במסדרונות השלטון

פורסם בתאריך:


השבוע הגיע ראש העיר אביחי שטרן לירושלים יחד עם עוזרו פאר לרדו וסגן ומ"מ ראש העיר אופיר יחזקאלי. הם קיימו פגישה עם סגן הממונה על התקציבים בתחומי הנדל"ן והשלטון המקומי במשרד האוצר, אריאל יוצר, וצוותו. בפגישה נכחה גם חברת הכנסת יפעת שאשא ביטון.

שאשא ביטון מעוניינת לעזור לשטרן, והיא הבטיחה לראש העיר כי תפעל הן בכנסת והן בממשלה בעיקר בקידום תוכנית הסיוע הנקודתית לקריית שמונה מול משרדי האוצר, הכלכלה והבינוי והשיכון.

שאשא ביטון אומרת שמתן הסיוע הממשלתי לעיריית קרית שמונה תלוי גם באופן שבו העירייה מקדמת את הדברים. היא הוסיפה שמאז  שאביחי שטרן נכנס לתפקיד, היא חשה שיש תנופה חדשה, ולכן היא מאמינה שבמהלך התקופה הקרובה ניתן יהיה לקדם כמה נושאים חשובים.

בתום הפגישה במשרד האוצר אמרה ח"כ שאשא ביטון לשטרן: "אני גאה להיות השגרירה של העיר בכל מקום בו אהיה. אני ואנשי לשכתי לשרותך בכל עת".  

עד כאן הכל יפה וטוב, אבל בינתיים נוצרה בעיה. הבחירות הוקדמו, וזה אומר שהכנסת הנוכחית תסיים את ימיה באפריל. זה יקרה תוך פחות מארבעה חודשים, ומה שיקרה לאחר מכן, קשה לצפות.

כרגע הסקרים מצביעים על כך שמפלגת כולנו תזכה בחמש או שש מנדטים. שאשא ביטון ממוקמת כיום במקום השביעי ברשימת כולנו. יתכן והיא תקודם, ויתכן ולא, זה תלוי במשה כחלון. היא נשמעת מאוד אופטימית שהיא תמשיך גם בכנסת הבאה.

מהזווית שלה כיו"ר הוועדה לשלום הילד בכנסת, היא מצביעה על כך שאחוז הילדים העניים בישראל ירד בקדנציה האחרונה. היא משוכנעת שהציבור מכיר בתרומה של מפלגת כולנו, ולכן היא מביעה ביטחון בהמשך דרכה הפוליטית.

במדינת ישראל אין בחירות אזוריות, לכן אין שום מנגנון שיכול להבטיח שבכנסת הבאה יהיה נציג אותנטי של אזור הגליל העליון. אמנם ברשימת הליכוד יש מקום משורין לנציג צפוני, אך זה יכול להיות מישהו מנצרת, או בית שאן או נהריה, זה לא דומה לנציג מקרית שמונה או אצבע הגליל.

קשה להאמין שבכנסת הבאה ימשיך אותו מצב שבו יש חברת כנסת שגדלה בקרית שמונה, ומקורבת לשר האוצר. גם אם שאשא ביטון תמשיך כחברת כנסת, אף אחד לא יכול להבטיח שכחלון ימשיך בתפקיד שר האוצר.

לכן כדאי לאביחי שטרן להזדרז ולנצל את המצב הקיים כמה שרק ניתן עד הבחירות. אחרי הבחירות הוא יצטרך לעשות חישוב מסלול מחדש, בהתאם לתוצאות ולהתאם לממשלה שתקום.

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה:
1
תמשיך בהחלט
לבונה | 17:07   03.01.19