יום ראשון, 26 במאי 2019, כ"א אייר ה' תשע"ט
לפרסום חייגו: 058-4337220

פוליטי בצפונט

עניינים פוליטים ומוניציפאלים

כך ניסו בלשכת ראש העיר לשבש את ביקור השר כחלון

במהלך ביקורו של שר האוצר, משה כחלון, בקרית שמונה, נמנע ביקור שלו במקלט ציבורי בהוראה מלשכת ראש העיר. גם פגישה עם הנהלת תאגיד התנור, שנועדה לקדם את הקמתו של מתקן טיהור שפכים חדש לעיר, נמנעה בהוראה מהלשכה.

פורסם בתאריך:


לפני יומיים הגיע שר האוצר, משה כחלון, לביקור בקרית שמונה. לביקור הזה היו שתי מטרות, האחת פוליטית, והשניה מקצועית. בחלק הפוליטי השר הגיע כדי לתמוך במועמדותו של יורם מלול לראשות עיריית קרית שמונה.

השר התכוון גם לנצל את הגעתו לקרית שמונה כדי לבחון מקרוב את ההתקדמות בכמה נושאים שמשרד האוצר תקצב, או אמור לתקצב בעתיד. הוא ביקר בשכונת יובלים, שהיה לו חלק בקידום הקמתה, ולאחר מכן הוא היה אמור לבקר במקלט ציבורי ולהיפגש עם הנהלת תאגיד התנור.

הביקור במקלט היה חשוב לשר משום שמשרד האוצר, בשיתוף משרד הביטחון, החל לקדם תוכנית רחבת היקף למיגון יישובי הצפון. לכן כחלון רצה לראות בשטח את מה שקיים, כדי להבין מה נדרש בראייה עתידית.

את הביקור במקלט תיאם יורם מלול מול קב"ט העירייה, דקל אריה. בשעה 11:30 שלח דקל אריה מסרון ליורם מלול, ובו הוא כתב: "בוקר אור, מה שלומך. לגבי הסיור שלך ושל השר, נדרש לפנות ולתאם מול הלשכה. המקלט ערוך ומוכן לסיור. מצטער".

באותה שעה שנשלח המסרון, יורם מלול היה בעיצומה של מסיבת עיתונאים עם השר, ולכן הוא ראה את המסרון רק בשעה 12:50, זמן קצר לפני שהביקור במקלט היה אמור לצאת לפועל. מלול התקשר לראש העיר, אך ראש העיר לא ענה. הוא התקשר ללשכה, המזכירה אמרה שהיא תבדוק ותחזור אליו, אך היא לא חזרה עם תשובה.

בתגובה למה שקרה אומר מלול: "אני רואה זאת בחומרה רבה, פוליטיקה מקומית, חשובה ככל שתהיה, אסור לה לפגוע בביטחונם של תושבי קרית שמונה".

אחרי הביקור במקלט, שכאמור התבטל, השר כחלון היה אמור להיפגש עם הנהלת תאגיד התנור. הפגישה הזו נועדה לקדם את הקמת מט"ש (מתקן טיהור שפכים) חדש לקרית שמונה. הפגישה הזו היתה קשורה גם לביקור של השר בשכונת יובלים.

כיום סובלים תושבי קרית שמונה ממפגעי ריח קשים בדרום העיר. אם לא יוקם מט"ש חדש, ויתחיל האיכלוס של שכונת יובלים, העומס על המט"ש הקיים יגדל עוד יותר, ומפגעי הריח יתגברו. כדי להקים את המט"ש נדרשת השקעה כספית גדולה מאוד, ופגישה עם השר היתה חיונית כדי לזרז את העברת התקציב לטובת הקמתו של המתקן הזה.

הרבה זמן חיכו בתאגיד התנור לפגישה הזו, אבל ברגע האחרון הם קיבלו הוראה מלשכת ראש העיר לבטל אותה. גורם המקורב לשר כחלון אומר: "כך לא אמורה להתנהל עירייה שטובת התושבים לנגד עיניה. הפגישה נועדה לקדם עניין שהוא מאוד חיוני לתושבי העיר, וחבל מאוד ששיקולים פוליטיים צרים גרמו לביטולה".

מתאגיד התנור נמסר כי הם מנועים מלהגיב על עניינים פוליטיים.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה:
1
מה נסגר??
אלי | 13:23   05.10.18