יום ראשון, 21 באפריל 2019, ט"ז ניסן ה' תשע"ט
לפרסום חייגו: 058-4337220

פוליטי בצפונט

עניינים פוליטים ומוניציפאלים

ליל הסכינים הארוכות של בוריס סידלקובסקי

סגן ראש עיריית קרית שמונה, בוריס סידלקובסקי, מודאג מהשינויים הפרסונאליים הצפויים אם אביחי שטרן ייבחר לראשות העיר, והוא מייחס לשטרן כוונות טיהור כמו במשטר הנאצי

פורסם בתאריך:


במשך שנים רבות בוריס סידלקובסקי היה איש ציבור בכיר בקרית שמונה ששאב את כוחו מציבור העולים מברית המועצות לשעבר.

אחרי הבחירות ב-2008 סידלקובסקי הצליח יחד עם יגאל בוזגלו להדיח את יפעת שאשא ביטון מתפקיד סגנית ראש העיר בשכר. מאז סידלקובסקי ובוזגלו הפכו להיות סגנים בשכר, כל אחד חצי משרה. בבחירות ב-2013 סידלקובסקי איחד כוחות עם אהובה סריוגין והצליח לזכות בשני מנדטים.

סידלקובסקי היה שותף פוליטי נאמן לניסים מלכה. הוא הפך להיות מזוהה עם מלכה לטוב ולרע. הוא נהנה ממנעמי השלטון, אך לא שם לב שציבור העולים התחיל בהדרגה להתפקח. העולים הבינו שבוריס כבר לא מספק את הסחורה, הם רצו שינוי.

בבחירות שהתקיימו בשבוע שעבר סידלקובסקי השיג רק מנדט אחד. חלק ניכר מהעולים, שהצביעו לו באופן מסורתי, עברו לתמוך באביחי שטרן. סידלקובסקי לא רק איבד מחצית מכוחו, אלא גם הבין, שאם אביחי שטרן ייבחר לראשות העיר, הוא יישאר בחוץ.

שטרן לא הסתיר זאת. במודעה שהתפרסמה מטעם המטה שלו נכתב: "אביחי החליט, בלי ניסים, בלי זפרני ובלי בוריס".

עתידו הפוליטי של סידלקובסקי נמצא כיום בסכנה. הוא עלול למצוא את עצמו מחוץ למעגל ההשפעה, ובלי התואר של סגן ראש העיר. הוא תלוי לחלוטין בכך שניסים מלכה יזכה בסיבוב השני.

מאז שהתבררו התוצאות של הסיבוב הראשון, מקורבים לסידלקובסקי החלו לתקוף את שטרן. בדף הפייסבוק של הקמפיין הופיעו ברוסית תגובות שהביעו דאגה ממה שעלול לקרות אם שטרן ינצח בסיבוב השני

השיא היה פרסום תמונה שבה שני חלקים. בצד הימני חלק מפוסט של מטה אביחי שטרן שבו נאמר: "אביחי החליט, בלי ניסים, בלי זפרני ובלי בוריס". ובצד השמאלי תמונה של חייל נאצי על רקע צלב קרס, ולמטה 3 יהודים שנמלטים ממנו.

התמונה הזו היתה חלק משיח בפייסבוק בשפה הרוסית, שבו השתתף גם סידלקובסקי. להלן הדברים בתרגום לעברית.

א': וואו מפחיד לחשוב אפילו

סידלקובסקי: זאת הכנה לסרט "ליל הסכינים"

י': מעלה תמונה: תראו איך דומה.

סידלקובסקי: לא רציתי לומר את זה ולעשות אסוציאציות.

י': אפילו באותם צבעים.

סידלקובסקי: ההיסטוריה לא מלמדת כנראה.

למה התכוון סידלקובסקי כשכתב: "ליל הסכינים"? מדובר באירוע היסטורי המכונה "ליל הסכינים הארוכות", שהתרחש בגרמניה ב-1934 לאחר עלייתו לשלטון של אדולף היטלר.

היטלר היה מודאג מעליית כוחו של מפקד האס אה, ארנסט רוהם, שהחזיק בהשקפות מהפכניות שאיימו על החוגים השמרנים בגרמניה. היטלר רצה לכרות ברית עם השמרנים, והחליט לחסל את רוהם ותומכיו. נאמניו של היטלר עצרו והוציאו להורג ללא משפט 85 אנשי אס אה, ורוהם בתוכם.

אדולף היטלר וארנסט רוהם

הטיהור שביצע היטלר זכה לכינוי "ליל הסכינים הארוכות", ומאז הביטוי הזה הפך לכינוי גנאי לכל מהלך של טיהור אכזרי שמבוצע על ידי מי שעולה לשלטון ומחסל את מתנגדיו.

זאת אפוא האסוציאציה שרצה בראש של סידלקובסקי לאחר שהתברר לו ששטרן עשוי להיבחר לראשות העיר. העובדה ששטרן לא מעוניין בשותפות פוליטית עם סידלקובסקי מספיקה לסגן ראש העיר כדי לייחס לשטרן דימוי של מי שבא לחסל חשבונות.

הסיפור הזה כמובן עורר הדים. אורנה פרץ, שבעצמה סבלה בתקופה האחרונה ממתקפת השמצות כלפיה, כתבה: "לאן הגענו בעיר כל כך קטנה ? מה קורה לכם ? האם כל האמצעים מקדשים את עצמם ?? איום הסתה ?? בגלל זה נרצח ראש ממשלה. איבדתם שפיות. אני פונה כאזרחית מן המניין לראש העיר המכהן תפסיק מיד את ההסתה ברשת. תן לבוחר להחליט .!!! די להסתה !!!!

בוריס סידלקובסקי התבקש מאז אתמול למסור את תגובתו אך לא עשה זאת עד לפרסום כתבה זו.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה:
5
בוריס אוכל חינם
פלוני | 17:56   11.11.18
4
נמאס משלטון החזירות!!
משנים שלטון | 09:57   08.11.18
3
בושה אוכל חינם
אני | 16:55   07.11.18
2
אוכלי חינם
אלון | 12:25   07.11.18
1
מנחם בגין 125/1
יצחק רחמים | 11:54   07.11.18