יום שני, 19 באוגוסט 2019, י"ח אב ה' תשע"ט
לפרסום חייגו: 058-4337220

פוליטי בצפונט

עניינים פוליטים ומוניציפאלים

מי החליף את המנעול בסניף הליכוד?

מפתחות של סניף הליכוד בקרית שמונה הושאלו, לפני הבחירות המקומיות, לחבר מועצת העיר, אלי זפרני. אחרי הבחירות התברר שהמנעול הוחלף. זפרני לא מוכן להגיב בנושא

פורסם בתאריך:


לקראת הבחירות לרשויות המקומיות שהתקיימו במהלך אוקטובר ונובמבר 2018, פנה חבר מועצת העיר קרית שמונה, אלי זפרני, ליו"ר הנהלת סניף הליכוד בעיר, רמי רחמים, וביקש ממנו את המפתחות של סניף הליכוד, כדי לקיים בו פעילות לקראת הבחירות.

רמי רחמים השאיל את המפתחות לזפרני, והניח שלאחר הבחירות הם יוחזרו אליו. אחרי שהבחירות כבר הסתיימו הגיע רחמים לסניף הליכוד וניסה לפתוח את הדלת. הדלת לא נפתחה. רחמים גילה שמישהו דאג להחליף את המנעול.

"זפרני הוא האדם היחידי שקיבל ממני מפתחות של הסניף", אומר רחמים, "לכן איני יכול לחשוב על מישהו אחר שיזם את החלפת המנעול".

היחסים בין רחמים לזפרני היו מתוחים עוד לפני הבחירות. בתקופה הזו הסניף היה מפוצל בין התומכים של ראש העיר לשעבר, ניסים מלכה, לבין מתנגדיו. זפרני היה שני ברשימת הליכוד, שבראשה עמד מלכה, והוא תמך נמרצות במועמדותו של מלכה בבחירות.

רמי רחמים, לעומת זאת, היה אחד ממתנגדיו של ניסים מלכה, ואף היה שותף לעתירה שהוגשה לבית הדין של תנועת הליכוד בדרישה לקיים פריימריז פתוחים על תפקיד מועמד הליכוד בבחירות לראשות העיר.

למרות המתח שהיה בין רחמים לזפרני, רחמים נתן את המפתחות לזפרני משום שכיו"ר הנהלת הסניף הוא חש שזו חובתו לאפשר את ניהול הקמפיין של ניסים מלכה בסניף של תנועת הליכוד.

"מבחינתי זה לא משנה אם אני תמכתי בניסים מלכה או לא", אומר רחמים. "ברגע שמוסדות התנועה החליטו שהוא המועמד מטעם הליכוד, אני כיו"ר הנהלת הסניף מחויב לאפשר למלכה לנהל את הקמפיין במבנה".

זפרני לא מוכן לומר האם הוא זה שעמד מאחורי החלפת המנעול, ואם כן, מדוע עשה זאת. רמי רחמים פנה בעניין זה למנכ"ל הליכוד, צורי סיסו, שהבטיח לטפל בעניין, אך למרות שעבר כבר חודש, רחמים לא קיבל מענה.

"אם אכן יתברר שזפרני הוא שיזם את החלפת המנעול, הרי שמדובר בעבירה של השגת גבול", אומר רחמים, "זאת משום שאין לו שום תפקיד בהנהלת הסניף, ולכן אין לו שום זכות לעשות דברים כאלה על דעת עצמו".

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: